‘Gazetecilerin ekonomik koşulları iyileştirilmeli’

ASKON BAŞKANI ÇALIŞKAN’DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI.

‘Gazetecilerin ekonomik koşulları iyileştirilmeli’

ASKON BAŞKANI ÇALIŞKAN’DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI.

 ‘Gazetecilerin ekonomik koşulları iyileştirilmeli’
11 Ocak 2022 - 11:03

Haydar ŞENGÜL
ADANA(GÜNAYDIN)-Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayasıyla bir mesaj yayımladı. Çalışkan, “Gazetecilik, gerçekleşen olaylarla ilgili haber ve gelişmeleri kamuoyuna duyuran, bizlerin haber alma hakkını kullanmasında önemli bir rol üstlenen; doğruluk, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri uhdesinde barındıran önemli bir meslektir” dedi.

Çalışkan mesajına şöyle devam etti:
“Toplumsal bilinci arttırmak ve güçlendirmek, kamu yararını her zaman ön planda tutmak, farklı seslerin, yorumların topluma duyurulması için çalışan basın mensubu arkadaşlarımız; kimi zaman çatışmalar içinde, kimi zaman şuanda olduğu gibi pandemi koşulları altında, kimi zaman ise şiddete maruz kalarak bu önemli mesleği icra etmektedir.

Gazetecilerimiz şartlar ne kadar zor olursa olsun haber kaynaklarından aldıkları bilgileri teyit ederek, kontrol ederek halka sunmalıdırlar. Haberlerin detaylarına dikkat etmeliler, ince eleyip sık dokuyarak işlerini yapmalılar.

Gazetecilerimizin, bağımsız ve tarafsız olabilmesi için ekonomik koşullar önem arz etmektedir. Çalışan Gazetecilerimizin çalışma koşullarının iyileştirilmesinin, emeklerinin karşılığını tam ve eksiksiz almaları gerektiğini her fırsatta dile getirmeye çalışıyoruz. Umarım, ülkemizde ve dünyada bu görevi yerine getiren tüm basın çalışanları hak ettikleri şartlara kavuşurlar.
Bu duygu ve düşüncelerle, toplumun önemli dinamiklerinden biri olan basının, güzide çalışanlarının 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü kutlar, çalışma hayatlarında başarılar ve kolaylıklar dilerim.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum