Genç kız babası ve amcası tarafından öldürülecekti, kurtarıldı

Genç kız babası ve amcası tarafından öldürülecekti, kurtarıldı

Genç kız babası ve amcası tarafından öldürülecekti, kurtarıldı
11 Şubat 2020 - 17:20

Bir kadının araç ile zorla kaçırıldığı ve ormana doğru ilerlediği yönünde bilgi alan polis harekete geçti. Söz konusu ormana giden ekipler, yapılan çalışmalarda ormanda seyreden beyaz minibüsü durdurmak istedi. Araç sürücüsü polisin ‘dur' ihtarına rağmen kaçmaya devam edince kovalamaca yaşandı. Kısa süren kovalamacanın ardından durdurulan araçtaki Mehmet Emin D. (45) ile Ramazan D. (40) adlı iki şüpheli, yakalanarak gözaltına alındı.
BOYUN KISMI BANTLI HALDE BULUNDU
Minibüste yapılan kontrollerde 17 yaşında olduğu öğrenilen P.D.D. isimli kız, şoför koltuğunun arka kısmında yere çökmüş, boyun kısmı bantlı halde bulundu. Araç içerisindeki aramalarda 2 adet eldiven ile 1 adet bıçak ele geçirilirken genç kız da polis aracına alındı.
ORMANA GÖTÜRÜP ÖLDÜRECEKLERDİ
Yapılan araştırmalarda Mehmet Emin D. isimli şüphelinin P.D.D.'nin babası olduğu, Ramazan D.'nin ise kızın amcası olduğu öğrenildi. Baba ve amcanın genç kızı erkek arkadaşı olduğu gerekçesiyle ormana götürerek öldüreceği iddia edildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, “Kasten Öldürmeye Teşebbüs” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Polis tarafından kurtarılan P.D.D. ise Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne ait Çocuk Destek Merkezi Yurdu'na yerleştirildi.
Zanlıların verdikleri ilk ifadede konunun aile içi bir mesele olduğunu söyledikleri öğrenildi. Genç kızın ise “Erkek arkadaşım olduğu için korkutma amaçlı konuşmak üzere ormana getirdiler” dediği iddia edildi.
 
 


(İstanbul)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum