Hain saldırı: 3 şehit 1 yaralı

PKK’lı teröristler tarafından saldırı düzenlendi

Hain saldırı: 3 şehit 1 yaralı

PKK’lı teröristler tarafından saldırı düzenlendi

Hain saldırı: 3 şehit 1 yaralı
16 Nisan 2018 - 11:37

PKK’lı teröristler Şırnak’ta Elmalı ve Kuyu Tepe üs bölgesine saldırdı. Askerlerin anında karşılık vermesi ile çatışma çıktı. Uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıda 3 asker şehit oldu 1 asker yaralandı. Şehit ve yaralı askerler helikopterle Şırnak Devlet Hastanesine kaldırıldı. Bölgede operasyonların devam ettiği öğrenildi.

Şehitlerden biri Adanalı
Şehit olan Mehmet Volkan'ın Adana'nın Denizli mahallesinde yaşadığı yarın  Asri mezarlıkta defnedileceği öğrenildi. Acı haber, komutanlar tarafından şehidin Adana'nın Seyhan ilçesinde bulunan Denizli Mahallesi'ndeki baba evine verildi. Bekar olan şehidin annesi Zübeyde, babası Osman ve 14 yaşındaki kardeşi Esra Volkan, gözyaşlarına boğuldu. Şehidin baba ocağına dev Türk bayrağı asıldı. 
Terhisine 8 gün kala şehit olduğu öğrenilen Mehmet Volkan'ın bir süre önce sosyal medya hesabından “Evet yorulduk,uykumuz geldi, çoğu zaman üşüdük, yeri geldi titredik ama hiç yılmadık, yolumuzdan dönmedik. Vatan için din için şehitlerimiz için buradayız. #Bestlerdereler#Şırnak” şeklinde paylaşım yaptığı ortaya çıktı.