‘İkinci el araç fiyatları yükselmeye başladı’

Adana’nın tanınmış galericilerinden Demirkol Auto yeni konsepti ile hizmet vermeye devam ediyor. Demirkol Auto’nun işletmecisi Sadık Demirkol, araç almayı düşünenleri, “Araç alacaksanız bir an önce alın” diyerek uyardı.

‘İkinci el araç fiyatları yükselmeye başladı’

Adana’nın tanınmış galericilerinden Demirkol Auto yeni konsepti ile hizmet vermeye devam ediyor. Demirkol Auto’nun işletmecisi Sadık Demirkol, araç almayı düşünenleri, “Araç alacaksanız bir an önce alın” diyerek uyardı.

 ‘İkinci el araç fiyatları yükselmeye başladı’
12 Şubat 2021 - 11:50

Haydar ŞENGÜL

Adana’da otomobil alım-satım sektöründe 50 yıldır hizmet veren Demirkol Auto yeni konsepti ile hizmet vermeye devam ediyor. Demirkol Auto’nun işletmecisi Sadık Demirkol, ikinci el araç piyasasındaki fiyatların, sıfır araç üretiminin sınırlı olması nedeniyle tekrardan yükselmeye başladığına dikkat çekti. Günlük değişen fiyatlar nedeniyle çok ciddi sıkıntıların yaşandığını belirten Demirkol, “Piyasada yarının neler getireceğini bilemiyoruz. Araç almak isteyenlerin bunu iyi değerlendirmesi gerekir” dedi.
Koronavirüs nedeniyle sıfır ya da ikinci el araç alım satım işlerinde fiyat dalgalanmaları yaşanıyor. Sıfır araç üretiminin durmasıyla birlikte yükselen ikinci el araç fiyatları, piyasaya sürülen sıfır araç nedeniyle düşüşe geçti. Ancak, bu düşüş, son günlerde sıfır araç talebinin karşılanmaması nedeniyle yerini durgunluğa ve yükselişe bıraktı. Adana’nın tanınmış galericilerinden Demirkol Auto’nun işletmecisi Sadık Demirkol sektördeki inişli-çıkışlı dalgalanma ve alım-satımdaki güven ile ilgili  olarak uyarılarda bulundu. Demirkol, her zaman müşteri odaklı çalıştıklarını söyledi. “Müşteri memnuniyeti her zaman önem verdiğimiz bir anlayışımızdır” diyen Demirkol, işyerlerini yenileyerek müşterilerine daha iyi hizmet vermeye çalıştıklarını  belirtti.
Oto Center 1. Etap A Blok No: 22 adresinde hizmet veren Demirkol Auto’nun işletmecisi  Sadık Demirkol, otomobil alacakların güvenilir yerlerden araç almalarını önerdi. Demirkol, “Bizim için her şeyden önemlisi iş ahlakı, müşteri memnuniyeti ve güvendir. Biz bunu  tecrübemiz ile daha yukarılara taşıyarak, otomobil sektöründe öncü olmaya devam edeceğiz. Araç alacakların dolandırılmamaları için Oto Center’dan araç almalarını öneririm. Oto Center güvenin adresidir. Alacağınız araçla ilgili çıkacak en ufak sorunda karşınızda bir muhatabınız her zaman var. Bizler müşterilerimizin memnuniyeti için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
Koronavirüsü salgınından en çok etkilenen  sektörlerden birinin hiç kuşkusuz otomotiv sektörü olduğunu belirten Demirkol, ikinci el araç piyasasındaki gelişmeleri şöyle anlattı:
“Koronavirüs nedeniyle tüm dünyada fabrikalar araç üretimine ara verdi. Bu da ikinci el araç fiyatlarını astronomik olarak yükseltti. Nerdeyse ikinci el araç fiyatları sıfır araç fiyatlarını buldu. Bazı modellerin ikinci el fiyatları çok üstünde satılmaya başlandı. Bu nedenle ikinci el araç yatırıma dönüştü. Sıfır araç bulamayan tüketici soluğu ikinci el araçta aldı.  Bu yolla gelir elde etmek isteyenlerin sayısı da oldukça arttı. Son aylarda otomotiv endüstrisinin üretim faaliyetlerini sınırlı olarak sürdürmesi nedeniyle ikinci el araç fiyatlarında hissedilir şekilde düşüş yaşandı. “
Araç fiyatlarında yaşanan düşüşün bugünlerde sıfır araç üretiminin talebi karşılayamaması nedeniyle tekrardan yükselişe geçtiğine dikkat çeken Demirkol, “İkinci el piyasasında kısa süre önce yaşanan düşüş yerini sıfır araç talebinin karşılanmaması nedeniyle geçici durgunluğa bıraktı. Talep fazlalığı nedeniyle bir yükseliş de hissedilmeye başlandı. Bugünlerde ikinci el araç fiyatlarında hissedilir şekilde yükselme yaşanıyor. Her geçen gün bu fiyatlardaki artış dikkat çekici şekilde yükseliyor. O yüzden araç almak isteyenlerin zaman kaybetmeden, fiyat artışlarından mağdur olmamaları için bir an önce araçlarını almalarını öneriyoruz” dedi.
 
 
 
 
 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum