'İnsanların vicdanları ve sağlıklarıyla oynuyorlar'

'İnsanların vicdanları ve sağlıklarıyla oynuyorlar'

'İnsanların vicdanları ve sağlıklarıyla oynuyorlar'
29 Ocak 2020 - 13:16

Adana Eczacı Odası Eğitim Komisyonu tarafından ‘Cehalet Bilimi’ konulu söyleşi düzenlendi. Söyleşiye Üsküdar Üniversitesi, Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölüm Bşk. Nöropsikofarmakoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Tayfun Uzbay konuşmacı olarak katıldı.
Eczacı Ali Aysan Konferans Salonunda gerçekleştirilen, eczacıların yoğun ilgi gösterdiği söyleşinin açılış konuşmasını yapan Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, “Günümüzde kendine bilim adamı diyen bir çok kişi, insan sağlığını olumsuz etkileyecek yönde kitap yazmakta, televizyon programları yapmakta aynı zamanda da insanları yanıltmaktalar.Yaptıkları açıklamalarla insanların vicdanları ve sağlıkları ile oynadıkları gibi paralarını da almaktalar. Kanıta, bilime dayalı olmayan yanlış yönlendirmelerle insanların sağlığını kaybetmelerine neden oluyorlar. Uzun yıllardır hem bir bilim adamı hem bir eczacı hemde profesör olarak mesleğimize ve ülkemize değerli araştırmalarıyla da bilime hizmet veren hocamız Prof. Dr. Tayfun Uzbay, kitaplaştırdığı tecrübelerini aktarmak ve bizleri aydınlatmak için bir kez daha aramızda kendisine hoş geldiniz diyoruz.” dedi.
‘Bilim’ olgusunun büyük ekonomik stratejilerle birlikte entellektüel sahteciliğe maruz bırakılarak amacından saptırıldığı söyleyen Üsküdar Üniversitesi, Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölüm Bşk. Nöropsikofarmakoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (NPFUAM) Müdürü Prof. Dr. Tayfun Uzbay, “Çünkü insan, doğası gereği aldatmaya ve aldanmaya meyillidir. Bu aldanmışlığın ağır bedelleri olmaktadır.” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum