İnterpol kırmızı bültenle arıyordu yakalandı

İnterpol kırmızı bültenle arıyordu yakalandı

İnterpol kırmızı bültenle arıyordu yakalandı
13 Mart 2019 - 09:55

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, MİT Bölge Başkanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri ile birlikte yaptıkları ortak çalışmalarla DEAŞ ve PKK'nın uzantısı YPG'ye yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda biri kırmızı bültenle aranan 2 terörist gözaltına alındı.
TEM ekipleri, İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri ile birlikte DEAŞ'A yönelik yaptıkları ortak çalışmalarda, Suriye'de örgüt içerisinde faaliyette bulunduğu, Türkiye'ye yasadışı yollarla girdiği tespit edilen ve Danimarka'da kırmızı bültenle arandığı öğrenilen A.A.M. isimli kadının oturduğu evine operasyon düzenleyen ekipler, kadını üzerinde sahte Danimarka pasaportu ile yakaladı. Gözaltına alınan DAEŞ mensubu ilk işlemleri için emniyete götürüldü. 
Yine TEM ekipleri tarafından MİT Bölge Başkanlığı ekipleri ile birlikte PKK/KCK'nın Suriye uzantısı YPG mensubu olduğu tespit edilen bir şahsa daha operasyon yapıldı. Suriye'de YPG içerisinde faaliyette bulunan ve yasadışı yollarla Türkiye'ye gelerek Suriye uyruklu M.A. yapılan operasyonla gözaltına alındı. Şahısların emniyetteki işlemleri devam ediyor.
(Bursa) 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum