'Kamu çalışanları esaret altında'

'Kamu çalışanları esaret altında'

'Kamu çalışanları esaret altında'
12 Şubat 2020 - 15:40

 Türk Eğitim–Sen Genel Başkanı Talip Geylan, bugün gelinen noktada kamu çalışanlarının esaret altında olduğunu söyledi.
Türk Eğitim– Sen Adana şubelerinin ortaklaşa organize ettiği işyeri temsilcileri istişare toplantısı Elit Balo Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Salonu dolduran işyeri temsilcileri Genel Başkan Talip Geylan ve Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Dolgun’u Türk bayrakları ve İzmir Marşı’yla karşıladı.
Ülke olarak doğal afetlerle mücadele ettiklerini ifade eden Türk Eğitim–Sen Genel Başkanı Talip Geylan, “İdlib’te 5 şehidimizi toprağa verdik. Rabbimizden onlara rahmet diliyorum. Şehit ailelerine ve Türk Milletimize sabırlar diliyorum. Devletimizin bekasına el uzatanlara karşı yapılan operasyonların sonuna kadar destekçisiyiz. Terörle mücadelede devletimizin yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum” dedi.
Adana teşkilatı ile gurur duyduklarını da ifade eden Genel Başkan Geylan, “Başarılı teşkilatımızdır. Şu anda Türkiye genelinde 210 bine üye sayına ulaştık. 2002 yılında toplam üye sayımız 125 bin 863’tü. Kamudan ayrılanları, emekli olanları ve vefat edenleri de hesap edecek olursak en az 150 bin yeni üye kaydetmişiz. Hiç kimseye üye olursanız sizi memur yaparız, müdür yaparız, yakınınızı falan hastanede işe sorarız demediniz. Sadece işinizi yani sendikacılığı adam gibi yaptınız. Dost doğru yaptınız. Bu bana göre büyük başarıdır. Her türlü övgüye layık bir başarıdır. Allah sizlerden razı olsun. Kamu çalışanları, sendikacılık esaret altındadır. Bu zulümden kamu çalışanlarını kurtaracak tek kurum Türkiye Kamu –Sen’dir. Kamu çalışanlarının adına konuşan tek sendikayız” diye konuştu.
Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Dolgun ise, “Adana’da kimsesizlerin kimsesi olduk. Korkakların cesareti olmak zorundayız. Sadece ve sadece sendikacılık yapmak zorundayız. Sizlerin sayesinde söz sahibi olacağız. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Biz bir aileyiz. Güçlü bir aileyiz” şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum