Kokain satıcısına 12.5 yıl hapis

Kokain satıcısına 12.5 yıl hapis

Kokain satıcısına 12.5 yıl hapis
21 Kasım 2019 - 08:38

Adana’da torbacı olarak tabir edilen uyuşturucu satıcısı olduğu iddia edilen 3’ü tutuklu 5 kişiden 3 kişiye  1yıl 1 ay 10 günden 12 yıl 6 aya kadar hapis cezası verildi, 2 kişi ise beraat etti.
Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yapılan istihbari çalışmalar sonucunda 7 Kasım 2017’de alıcı kılığına girerek Seyhan İlçesi Mirzaçelebi Mahallesi’nde nohut büyüklüğünde alüminyum folyaya sarılı kokain maddesini 50 liraya satmak isteyen H.M. ve Uğur Müjdeci’yi suçüstü, yakaladı. Genişletilen operasyonda Yılmaz Kızılırmak, O.K. ve Barış Kızılırmak da yakalanıp haklarında dava açıldı.
Adana 7.Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasına tutuklu sanıklar Yılmaz Kızılırmak, Uğur Müjdeci, H.M. ve başka suçtan tutuklu Barış Kızılırmak ile avukatları geldi. Dava dosyasında araştırılacak başka husus kalmaması nedeniyle mahkeme savcısı esas hakkındaki mütalaasını verdi. Savcı, mütalaasında, sanıklardan Yılmaz Kızılırmak, Uğur Müjdeci ve H.M.’nin ‘Uyuşturucu ticareti yapmak’ suçundan cezalandırılmalarını, diğer sanıklar O.K. ve Barış Kızılırmak’ın ise beraatlerini istedi.
Son savunmaları sorulan sanıklardan Yılmaz Kızılırmak, olay tarihinde Antalya’da olduğunu söyledi. Kızılırmak, “Eğer cep telefonum üzerimde olsaydı olay tarihinde Antalya’da olduğumu ispatlardım.  Ben motosiklet kullanmayı da bilmem. Ben de nefes darlığı var. Koşma şansım yoktur, ayağım da da mermi yarası vardır” diyerek beraatini istedi. Uğur Müjdeci de, samimi itirafta bulunduğunu belirterek, “Pişmanım. Ben doğruları anlattım” dedi.
Sanık Barış Kızılırmak da olay günü evde olmadığını ifade ederek beraatini istedi. H.M. ise, 2 yıldır tutuklu olduğunu, olay nedeniyle pişmanlık duyduğunu belirtti.
Mahkeme heyeti, sanık Uğur Müjdeci’yi ‘Uyuşturucu Ticareti Yapmak’ suçundan 12 yıl 6 ay, H.M.’yi 8 yıl 4 ay, O.K.’yı ‘Kullanmak için uyuşturucu  madde bulundurmak’ tan 1 yıl 1 ay 10 gün hapis cezasına mahkum etti. O.K.’nin cezası hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına çevrilip 3 yıl süreyle ertelendi. Sanıklar Yılmaz Kızılırmak ve Barış Kızılırmak ise suçu işledikleri sabit olmadığı gerekçesiyle beraat etti. Heyet, tutuklu sanıklar Yılmaz Kızılırmak, Uğur Müjdeci ve Hüseyin Memiş’in tahliyelerine de karar verdi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum