Koncuk, faturaların belli bir süre ertelenmesini istedi

Koncuk, faturaların belli bir süre ertelenmesini istedi

Koncuk, faturaların belli bir süre ertelenmesini istedi
18 Mart 2020 - 15:38

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, virüs salgını nedeniyle mağdur olan vatandaşların elektrik, su ve doğalgaz gibi faturalarının ertelenmesini istedi.
Koncuk, “Çin'in Hubei eyaletindeki Wuhan kentinde Aralık ayında çıktıktan haftalar içerisinde küresel bir salgın halini alan corona virüsü ülkemizde de belirtilerini göstermeye başlamıştır.” diyerek, yaşanan küresel salgınla birlikte önlemler almak için Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını isteyerek soru önergesi verdi.
Koncuk,“Virüs salgını nedeniyle çalışma hayatının durma noktasına gelmesi vatandaşlarımızın borçlarının ertelenmesi için bir çalışmanız olacak mıdır? Elektrik, su ve doğalgaz faturalarının belli bir süreyle ertelenmesi, KDV ve ÖTV oranlarının sıfırlanması konusunda bir çalışmanız var mıdır ve işsiz vatandaşlarımıza işsizlik maaşı hakkı olmamasına rağmen üç ay süreyle işsizlik maaşı desteği verilmesi için bir çalışma başlatmayı düşünüyor musunuz?" sorularını yöneltti.
Koncuk, "Virüse karşı tedbirleri ne kadar sıkı tutarsak, tehdit o kadar zayıflar. Hızlı yayılan bulaşıcı hastalıklara karşı mücadeleyi birlikte vereceğiz.”diyerek Sağlık Bakanlığı'nın açıklamalarını ve corona virüsten (COVID-19) korunmak için korunmanın 14 kuralın dikkate alınmasının son derece önemli olacağını sözlerine ekledi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum