KPSS mağdurlarının sorunları TBMM’de

KPSS mağdurlarının sorunları TBMM’de

KPSS mağdurlarının sorunları TBMM’de
16 Ekim 2020 - 16:02

CHP Adana Milletvekili ve Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer KPSS mağdurlarının sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.
 
‘GENÇLERİN KPSS MAĞDURİYETİNE SON VERİN’
 “Milyonlarca gencimizin büyük emek vererek hazırlandıkları Kamu Personeli Seçme Sınavları ne yazık ki mağdur yaratmaya devam ediyor” diyen Milletvekili Orhan Sümer, şunları söyledi:
“KPSS B grubuna dâhil olan mesleklere, yalnızca çift yıllarda alınan puanlarla atama yapılması dolayısıyla, sisteminde büyük yığılmalar ve kılavuz açıklama sorunu meydana gelmektedir.
Siyasi, sosyal, idari, alanlarda ulusal ve uluslararası öneme haiz meslek gruplarına mensup olan KPSS B grubu adaylarının sınav ve atama sitemiyle mağdur edilmesi, kamu kurumlarında liyakat sorununu oluşturmaktadır.”
‘SAĞLIK EMEKÇİLERİNE SÖZDE DEĞİL ÖZDE DESTEK OLUN’
Orhan Sümer, sözlerine şöyle devam etti:
“Tüm Dünyanın acı bir şekilde tecrübe ettiği COVİD 19 Salgınında, Sağlık emekçilerinin değerini bir kez daha anlamış bulunmaktayız. Ancak Sağlık Bakanlığı atama kılavuzunun yayınlanmaması başta puanlarını bir sonraki sene kullanmayacak olan binlerce sağlıkçımızı zor duruma düşürmektedir. Buradan İlgili Bakanlıklara sesleniyorum; Gençlerimizin KPSS Mağduriyetlerine Son Verin”
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum