Leb-i Derya kurucusu Özbek’ten girişimcilik dersi

Leb-i Derya kurucusu Özbek’ten girişimcilik dersi

Leb-i Derya kurucusu Özbek’ten girişimcilik dersi
13 Şubat 2019 - 16:57

 İstanbul’a ‘Leb-i Derya’ markasıyla teras konseptinde restorancılığı kazandıran, Leb-i Derya Richmond, Private ve Ferah Feza markalarıyla da sektöre yenilikleri getirerek büyümeyi sürdüren başarılı işletmeci Ahmet Özbek, Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Akademi öğrencilerine “Girişimcilik ve İnovasyon” konulu ders verdi.
İşletmeciliğinin yanı sıra Bahçeşehir Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak da öğrencilerle buluşan başarılı işletmeci Ahmet Özbek, Çukurova GİAD Akademi’de geçen yıl da ders verdiğini, bu projenin kendisini çok heyecanlandırdığını söyledi. Gençlere yönelik projeyi hayata geçiren Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya ve ekibini kutlayan Özbek, “Sizler de böyle bir projede yer alan şanslı kişilerdensiniz. Akademide verilecek konular, anlatılacak dersler belki geleceğinize yön verecek bilgiler içerecek” dedi. İş fikri bulunan kişinin bunu ticarileştirildiği durumda girişimci olabildiğini kaydeden Özbek, Leb-i Derya ve diğer işletmeleri nasıl kurduğunu anlattı. Hayatından örnekler veren Özbek, akademi öğrencilerine kurumsal bir yapıda çalışıp tecrübe edinmelerini önererek, “Bir işi bilmeden fırsat yaratamazsınız. Bu nedenle çalışın, görün, kurumsal firmada edindiğiniz tecrübelerin ardından girişimcilik konusunda cesur olun. Sevdiğiniz bir işi yapın. İşiniz tutkunuz olsun. O zaman başarılı da, mutlu da olursunuz. Bir iş kurduğunuzda konseptiniz ve siz esnek olmalısınız. Yeni Pazar yaratmanız lazım. İyi bir fikriniz var, bunu iyi bir planlamayla ve iyi bir ekiple yaparsanız mutlaka buna para verecek bir yatırımcı bulursunuz” dedi.
Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, ders sonunda Ahmet Özbek’e günün anısına plaket vererek, teşekkür etti. Dersi, akademi öğrencilerinin yanı sıra dernek üyeleri de takip etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum