Mehmet Fidan'ın talebeleri MADALYALARA DOYMUYOR

Wushu Kickboks ve Muay thai antrenörü Fidan’ın öğrencileri Adana Wushu Şampiyonasında 5 altın 5 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı.

Mehmet Fidan'ın talebeleri MADALYALARA DOYMUYOR

Wushu Kickboks ve Muay thai antrenörü Fidan’ın öğrencileri Adana Wushu Şampiyonasında 5 altın 5 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı.

 Mehmet Fidan'ın talebeleri MADALYALARA DOYMUYOR
04 Ekim 2021 - 16:30

HÜSEYİN SUNGUR
 ADANA (GÜNAYDIN)


Wushu Kickboks ve Muay thai antrenörü Mehmet Fidan’ın öğrencileri başarıdan başarıya koşuyor. Geçtiğimiz günlerde Nihat Geven Spor Salonu’nda düzenlenen ve 250 sporcunun katıldığı Adana Wushu Şampiyonası’na 16 sporcu ile katılan Mehmet Fidan’ın öğrencileri müsabakada 5 altın, 4 gümüş ve 2 bronz madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

ÜCRETSİZ EĞİTİM VERİYOR
Adana’nın Seyhan İlçesi’nde bulunan Şakirpaşa Mahallesi Şakirpaşa Halk Eğitim Merkezi’nde gençleri ve çocukları çalıştıran Wushu Kickboks ve Muay thai antrenörü Mehmet Fidan’ın sporcularının başarılarıyla gurur duyduğunu söyledi. Amacının gençlerin ve çocukların kötü alışkanlıklardan uzak kalmalarını sağlamak olduğunu ifade eden antrenör Mehmet Fidan, “Bilindiği üzere Şakirpaşa Mahallesi’nde ailelerin bir çoğunun ekonomisi çocuklarını özel spor salonlarına gönderme imkanları yok. Ben de Şakirpaşa Halk Eğitim Merkezi’nde sporcuları ücretsiz olarak çalıştırıyorum. Ne kadar çok genç ve çocuğu spora kanalize edersek, geleceğimiz o kadar iyi olur” diye konuştu.

DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR
Spor Salonunda kapılarının herkese açık olduğunu ifade eden Wushu Kickboks ve Muay thai antrenörü Mehmet Fidan, “Bizlere bu imkanı sağlayan Gençlik Hizmetleri İl Spor Müdürü Muzaffer Çintimar, Gençlik Hizmetleri Seyhan İlçe Müdürü Mustafa Lavkor, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat Altunkaynak, Nihat Geven Spor Salonu Amiri Hayrettin Kemal ve Yıldırım Beyazıt Ortaokulu Müdürü Erdem Tarı’ya desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Eğer bizler ve sporcularımız başarılı oluyorsa yetkililerin bizlere verdiği destekle bunu başarıyoruz” şeklinde konuştu.

AMAÇ GENÇLİĞE HİZMET ETMEK
Wushu Kickboks ve Muay thai antrenörü Mehmet Fidan, 14-16 Ekim tarihleri arasında erteleme olmaması durumunda Nihat Geven Spor Salonu’nda İllerarası Muay Thai karşılaşmasının yapılacağını ifade ederek, “Sporcularımızı bu şampiyonaya hazırlıyorum. Sporcularımız Adana Wushu şampiyonasında olduğu gibi Muay Thai şampiyonasında da başarılı olacaktır. Benim asıl hedefim hem yeni sporcular yetiştirmek, hem de onların başarılı olmalarını sağlamaktır.” diye konuştu.
 
ADANA WUSHU ŞAMPİYONASINDA MADALYA KAZANAN SPORCULAR
 
Bünyamin Sönmez (Altın)
Alican Özval (Altın)
Ayşegül Dinler (Altın)
Cemre Nur Başak (Altın)
Beytullah Sönmez (Altın)
 
Bulut Bulut (Gümüş)
Zeynep Gökduman (Gümüş)
Yusuf İsa Ekin (Gümüş)
Ahmet Mete Aktan (Gümüş)
Ali İmran Beytekin (Gümüş)
 
Büşra Büyükkaynak (Bronz)
Efe Mir Sevgi (Bronz)
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum