Memet Çelik, Adana’ya iki ödülle döndü

Memet Çelik, Adana’ya iki ödülle döndü

Memet Çelik, Adana’ya iki ödülle döndü
10 Mayıs 2019 - 12:43

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı  Trompet Bölümü lise öğrencisi olan Memet Çelik, 02-09 Mayıs 2019 tarihleri arasında Gürcistan Developing Union of Georgian Folklore and Classical Music Harmonia’ın bu yıl Alanya’da düzenlediği 9. International Competition Festivali’nde, 1.  Kategori Trompet Dalı’ında birincilik ve En İyi Artistik Performans Dalı’nda birincilik olmak üzere iki ödül birden kazandı.
    Festivalde, Vassily Brandt Trompet Konçerto eserini seslendiren Çelik, performansıyla her biri farklı ülkelerden gelen Prof. Veronika Vitaite, Prof. Rustam Shaykhutdinov, Irine Iashvili, Prof. Irine Laurusiene, Prof. Manana Kukhianidze, Doç Rauf Musaev, Tsitsino Bichikashili’de oluşan jüriyi kendisine hayran bıraktı.
    Farklı uluslardan genç ve yetenekli müzisyenleri desteklemek, onlar arasında dostane ilişkilerin oluşturulması ve geliştirilmesi amacıyla düzenlenen festivalde, 9 ülkeden (Rusya, Türkiye, Azerbaycan, Ermenistan, Kazakistan, Özbekistan, Letonya, Litvanya, Gürcistan) pek çok genç yetenek yer aldı.
    Memet Çelik yaptığı açıklamada, “Müzik eğitimime Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda başlamıştım. Fakat öğretmenimin okuldan ayrılmak zorunda kalması nedeniyle kendisiyle birlikte ben de Adana Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na geçiş yaptım. Her gün Mersin’den Adana’ya trenle gidiş geliş yapıyorum.  Dört saatlik yorucu bir eğitim yolculuğundan bahsediyorum; yani çalışmayla geçmesi gereken bir dört saatten. Fakat şunu belirtmeliyim ki bu yorucu yolculuğun her saniyesine değecek olağanüstü bir hocam var. Bu her iki ödülü de saygı değer hocam Doç. Rauf Musaev’e armağan ediyorum”, dedi.  
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum