‘Murat Sancak, Adana Demirspor’u bırakmamalı’

Kasımpaşaspor Başkan Vekili Murat Dilme, Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak için çağrıda bulundu

‘Murat Sancak, Adana Demirspor’u bırakmamalı’

Kasımpaşaspor Başkan Vekili Murat Dilme, Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak için çağrıda bulundu

 ‘Murat Sancak, Adana Demirspor’u bırakmamalı’
23 Ekim 2019 - 09:48

Hüseyin SUNGUR
 
 
Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşa Spor Kulübü Başkan Vekili Adanalı işadamı Murat Dilme, Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak’a çağrıda bulunarak, “Başkanlığı bırakmamalısın” şeklinde konuştu. Türk futbolunda Murat Sancak gibi isimlerin çoğalması gerektiğini ifade eden Dilme, “Eğer Murat Sancak, Adana Demirspor başkanlığını bırakırsa hemen yanı başımızda bir Mersin İdmanyurdu örneği var. Süper Lig görmüş olan Mersin İdmanyurdu bakanların desteği olmasına rağmen amatör kümeye düşüp kapandı ve maziye karıştı. Bu unutulmamalı” diye konuştu
 
Adana Demirspor’un başkanlığına seçilen Murat Sancak’ın göreve gelir gelmez Federasyonda Adana Demirspor tahtasını açtırdığını hatırlatan Murat Dilme, “Zor günler geçiren Adana Demirspor Murat Sancak’ın başkanlığa seçilmesiyle rahat bir nefes aldı. Uluçınar Adana Demirspor’un Süper Lig’e çıkıyor, çıkamıyor tartışmalarına girdiğimiz bir süreçteyiz. Bu zor süreçte Murat Sancak yalnız bırakıldı. Ne yazık ki maddi destek sözü verilmesine rağmen bu söz tam olarak yerine getirilmedi” dedi.
 
Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak’ın, işinden, ailesinden ve özel hayatından feragat ederek büyük bir mesaisini Adana Demirspor’a harcadığını belirten Kasımpaşaspor Başkan Vekili Murat Dilme, “Murat Sancak’ın maddi ve manevi olarak Adana Demirspor’a verdiği destek azımsanamaz. Taraftarın sahip çıktığı Murat Sancak’a Adana protokolünün yanı sıra kentteki dinamikler de sahip çıkmalı. Murat Sancak ikna edilmeli ve Adana Demirspor’un başkanı olarak görevine devam etmeli” diye konuşarak çağrıda bulundu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum