‘Ne zaman hizmet yapacaksınız?’

AK Parti Seyhan Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yarar, Seyhan Belediye Başkanı Akay’ı söz verdiği hiçbir projeyi yerine getiremediğini söyleyip sordu

‘Ne zaman hizmet yapacaksınız?’

AK Parti Seyhan Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yarar, Seyhan Belediye Başkanı Akay’ı söz verdiği hiçbir projeyi yerine getiremediğini söyleyip sordu

‘Ne zaman hizmet yapacaksınız?’
05 Kasım 2020 - 17:04

Haydar ŞENGÜL
ADANA(GÜNAYDIN)-AK Parti Seyhan Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yarar, meclis toplantısında yaptığı konuşmada Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ı hizmet yapmak yerine halkı aldatmakla suçladı, Başkanlığa gelmenizin üzerinden 18 ay geçti, geriye kaldı 3 yıl. Ne zaman  Seyhan’ın  geleceğine dokunacaksınız?” diye sordu.
AK Partili Meclis Üyesi Ahmet Yarar, bütçenin, gelir giderleri kontrol altına almak, stratejik plan doğrultusunda hedefleri koymak, hedefleri tutturabilmek için yapıldığına dikkat çekti. 2021 yılı bütçesine baktıklarında 2 yılı  geride bırakmalarına rağmen, Seyhan için herhangi bir hizmet ve proje hedefi göremediklerinden yakınan Meclis Üyesi Yarar, “Ne geçen 2 yılda, ne de gelecek 2021 yılı bütçesinde planlanmış bir adet projeniz yok. Seyhan halkının hizmet beklentisi, seçimde söz verdiğiniz hiçbir projeden eser yok” dedi.
Meclis Üyesi Yarar, Başkan Akay’a, “ Seyhan Belediyesi büyük bir bütçeye sahiptir.Seyhan Belediyesi’nin aktif güçlü ve dinamik gelirlerini kullanarak Seyhan’a neler yapacaksınız,en büyük projeniz nedir?” diye sordu.  Yarar, sözlerine şöyle devam etti:
‘SEYHAN HİZMETE AÇ’
“Başkanlığa gelmenizin üzerinden 18 ay geçti, geriye kaldı 3 yıl. Bu 3 yıl aynı performansı mı  devam ettireceksiniz,ne zaman  Seyhan’ın  geleceğine dokunacaksınız? Seyhan  yıllardır hizmete aç ve daha fazla zaman kaybetmek istemiyor.Güney mahallelerimiz özellikle Barbaros, Hürriyet, Yenibey, Dağlıoğlu ve Gülbahçesi dökülüyor. İlk yağmurda sele teslim oluyor ve çamur içinde kalıyor. Hala yolları ve alt yapısı sıkıntılı. Şahsım olarak bu bütçede gerçekten halkın ihtiyaçlarının göz ardı edildiğini ve gerçeğe uzak bir bütçe olduğunu görüyorum.Halkın bu sorunlarını gidermek için daha neyi bekliyorsunuz? Bir hususu daha paylaşmak istiyorum; gönül ister ki bu kürsüye çıkışlarımız Seyhan halkına yapılan hizmetlerin güzelliğini doğruluğunu veya eksikliğini konuşmaya yönelik olsun. Ama gün geçmiyor ki CHP’li belediyelerin halkı aldatan, hizmet yerine bahane üreten ve sürekli polemiklerle halkın  geleceğine ipotek koyan düşüncelerinizi değiştirirsiniz artık.”
“2 yıla yakın bir süredir maalesef ne Adana,ne Seyhan hiç hizmet görmedi” diyerek sitemini dile getiren AK Partili Meclis Üyesi Yarar, “Bu size o yetkiyi veren halka reva mı?Cumhur İttifakı mensupları olarak biz bu duruma kızmak, sizleri göreve davet etmekten yorulduk. Bu koca süreyi kadrolaşma ve kısır çekişmelere ayırmaktan fırsat bulamıyorsunuz galiba. Sizde haklısınız…Seyhan’da Zeydan Karalar’dan koca bir enkaz devraldınız. Borç yükü ağır, anlamsız ve yanlış projelerden arta kalan bir belediyeyi hizaya getirmek kolay olmamalı anlıyorum sizi. Geçen aylardaki oturumlarda, geçen dönem yapımına başlanan bazı projelerin hangi amaçla yapıldığına ve yanlış olduğuna vurgu yaptınız ama maalesef siyasi linç girişimine maruz kaldınız.
Zeydan Karalar’ın bıraktığı enkaz yetmiyor gibi kemikleşmiş kadro sizi oto kontrol  yöntemiyle yönetmeye çalışması, yanlışa yanlış dediğiniz için sertçe eleştirilmeniz hizmet  etmede elinizi kolunuzu bağlıyor.Bunu üzülerek izliyor ve iç çekişmeleriniz sonucu oluşan bu polemiklerin bir son bulmasını istiyoruz” dedi.
‘YÜZÜNÜZÜ ARTIK HİZMETE DÖNÜN’
Meclis Üyesi Yarar, Büyükşehir Belediye Başkanı Karalar’ı da şov yapmakla suçladı. Yarar, “Büyükşehir Belediye başkanı her geçen gün farklı bir şovla, halkı kandırıyor. O yetmezmiş gibi burada Seyhan’ı elinde tutmaya, kontrol etmeye çalışıyor. Siz lütfen o anlayıştan farklı olun. Seyhanlı adına sizden ricamız bunlara geçit vermeyin ve yüzünüzü artık hizmete dönün. Seyhan halkı bu meclisin polemiklerden, engellemelerden sıyrılıp, hizmet atağına geçmesi bekleniyor. Biz Cumhur İttifakı olarak, Seyhan halkının bize verdiği oylara sahip çıkarak, Seyhan için, hemşerilerimiz için çalışmaya, yaptığınız doğru işleri desteklemeye ve yapıcı muhalefet görevini sonuna kadar yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum