Numanoğlu Camii’nde son iftar

Numanoğlu Camii’nde son iftar

Numanoğlu Camii’nde son iftar
13 Haziran 2018 - 16:01

Çukurova'ya bağlı Numanoğlu Camii’nde Ramazan ayının son iftar yemeği yenildi. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı yemeği camii hocası Orhan Durmaz organize etti.

Sıcak ve samimi bir ortamda yenilen iftar yemeğinin ardından cami imamı Orhan Durmaz tek tek masaları dolaşıp iftar yemeğine gelenlerin hal hatırlarını sorarak muhabbet etti. Durmaz, son iftarda bir arada bulunmaktan mutlu olduklarını ifade ederek, “Bir ramazan ayında sonuna geldik Ramazan ayı birlik ve beraberliğin sevgi ve hoşgörü pekiştiği yoksulluk hatırlandı çok önemli bir aydır. Sizlerle bu sofra paylaşmaktan dolayı çok memnun olduğumu ifade etmek isterim İnşallah sağlık ve sıhhat içerisinde nice ramazanlar da buluşmak dileğiyle hepinize teşekkür ediyorum." diye konuştu.

İmam Durmaz, “Her yıl Ramazan ayı düzenli olarak yaklaşık 700 kişi hep birlikte iftarını açıyor. Ayrıca her gün 1000 sıcak tatlı,1000 soğuk su dağıtımı yapıyoruz. İftar yemekleri için bizlere destek olan hayırsever vatandaşlarımıza bu anlamlı hareketleri için de ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi