Reklam
Reklam

O utanmaz tahliyesini istedi

Yengesine tecavüz eden kişiye istenen hapis cezası arttırıldı, ahlaksız kayınbiraderin hakimden isteği herkesi şaşırttı

O utanmaz tahliyesini istedi

Yengesine tecavüz eden kişiye istenen hapis cezası arttırıldı, ahlaksız kayınbiraderin hakimden isteği herkesi şaşırttı

O utanmaz tahliyesini istedi
08 Eylül 2018 - 08:38

Neşet KARADAĞ

ADANA(GÜNAYDIN)- Adana'da yengesine cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan sanık hakkında 31 yıl hapis cezası isteyen savcı ayrıca sanığın ‘mala zarar vermek’ suçundan da 3 yıl daha hapis cezasına mahkum edilmesini talep etti. Duruşmada, sanığın oğlu ve Suriyeli komşuları tanık olarak dinlendi.

Adana 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına, sanık Sezer B. tutuklu bulunduğu Osmaniye 1 Nolu T Tipi Kapalı Cezaevi'nden katıldı. Müşteki D.B. ise gelmedi. Sanığın ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü avukatlarının da geldiği duruşmada tanıklar dinlendi. Sanığın oğlu M.C.B. (10), olay günü saat 22.00’de babası ve dayısı K. ile oturdukları sırada yengesi D.B.’nin ‘oğlum hasta, kustu’ diye bağırdığını söyledi. Daha sonra kendisinin uyuduğunu söyleyen küçük tanık, “Babamın yengemin evine gidip gitmediğini hatırlamıyorum” dedi.

Suriye uyruklu tanıkların ifadeleri ise tercüman aracılığıyla alındı. Sanığın komşusu olduğunu belirten M.M., “Sanığın yengesi benim üst katımda oturmaktadır. Olay günü sanığın tanımadığım iki kişi ile kavga ettiğini gördüm” derken eşi D.H.A. ise, iddia edilen suçla ilgili bilgisinin olmadığını ve olay gecesi herhangi bir ses duymadığını söyledi.

Mahkeme Savcısı da, daha önce sanığın 31 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını istediği esas hakkındaki mütalaasını tekrarlayıp, sanığa ayrıca ‘mala zarar vermek’ suçundan da 3 yıl daha hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi. Savcı, 34 yıl hapis cezası istediği sanığın tutukluluk halinin devamını da talep etti.

Savcının mütalaası ve tanıkların ifadeleri ile ilgili söz hakkı verilen sanık Sezer B., ailece mağdur olduklarını belirterek, “Yüce adaletinize sığınıyorum” diyerek tahliyesini istedi. Avukatı da, esas hakkındaki savunmalarını hazırlamak için süre talep etti. Sanık, daha önceki duruşmada, suçlamayı kabul etmeyerek, kendisine iftira atıldığını iddia etmişti. D.B. ise kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu belirttiği kayınbiraderinden şikayetçi olmuştu.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verip, karar için duruşmayı erteledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum