'Özgecan gibi olmak istemiyorum'

Lütfiye E., kendisini 9 yerinden bıçaklayıp öldürmek isteyen eski eşinin tahliye edilmesine isyan etti

'Özgecan gibi olmak istemiyorum'

Lütfiye E., kendisini 9 yerinden bıçaklayıp öldürmek isteyen eski eşinin tahliye edilmesine isyan etti

'Özgecan gibi olmak istemiyorum'
02 Temmuz 2020 - 09:20

Neşet KARADAĞ

‘BİR ANLIK SİNİRLE BIÇAKLADIM’
Yüreğir ilçesi Yavuzlar Mahallesi'nde Ufuk S., 8 Mayıs'ta boşanmalarına rağmen birlikte yaşadığı eşi Lütfiye E.’yi bıçakla 9 yerinden bıçaklayarak ağır yaraladı. Yakalanıp tutuklanan Ufuk S. Hakkında ‘Silahla kasten yaralama, tehdit ve hakaret’ suçlarından 11 yıl 6’aya kadar hapis cezası istemiyle Adana 11.Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Ufuk S., önceki gün tutuklu bulunduğu Adana Cezaevi’nden SEGBİS sistemiyle hakim karşısına çıktı. Ufuk S. "Olay günü Lütfiye üzerime çok gelince bir anlık sinirle baldır kısmından bıçakladım" diyerek kendini savundu.

'SENİ KESERİM, ÖLDÜRÜRÜM'
Lütfiye E. ise eski eşinden şikayetçi oldu. Lütfiye E., "Uyuşturucu almak için benden para istedi. Bu yüzden tartıştık. Mutfaktan bıçak alıp baldır kısmıma 4-5 defa sapladı. Bıçağı boğazıma dayayıp 'seni keserim, seni öldürürüm' diyerek tehdit etti" dedi. Mahkeme hakimi, 1 ay 21 gündür tutuklu olan sanık Ufuk S.’yi tahliye etti. Hakim, sanığın, eski eşinin evine 200 metreden daha fazla yaklaşmama ve haftanın Pazartesi ve Cuma günleri polis merkezine giderek imza atmak suretiyle adli kontrol altında bulundurulmasını da kararlaştırdı. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

'HAKİME BIRAKMA DİYE YALVARDIM'
Lütfiye E. kendisini bıçakla öldürmek isteyen eski eşi Ufuk S.’nın tahliye edilmesine isyan etti. Duruşma sonrası gazetecilere açıklama yapan Lütfiye E., "Hakime yalvardım 'bırakmayın' diye ama dinlemedi. 2 ay içeride kaldı sadece, şimdi serbest bırakılıyor. Kesin yarım kalan işi bırakmayacak. Özgecan gibi, Emine Bulut gibi olmak istemiyorum. Nerede kadın hakları nerede. Katliam yapacak. Çıkar çıkmaz soluğu benim yanımda alacak. Beni öldürecek ondan sonra ceza verecekler. Ben öldükten sonra ceza vermesinler" diyerek ağladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum