Park halindeki araçta patlama meydana geldi!

Park halindeki araçta patlama meydana geldi!

Park halindeki araçta patlama meydana geldi!
05 Temmuz 2019 - 14:12

Park halinde bulunan otomobilde, patlama meydana geldi. Şiddetli patlama yüzünden çevrede korku ve paniğe neden olan olayın ardından otomobil, alev topuna döndü. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Polisler çevre güvenliği alırken, itfaiye ekipleri yangını söndürdü. Yapılan incelemede, otomobilin içinde bulunan ve Suriyeli oldukları tahmin edilen 3 kişinin yanarak can verdiği öğrenildi.

Patlamanın meydana geldiği yerin 50 metre uzağındaki Fatih Sultan Mehmet Camii'nin olması şüphe uyandırdı. Suriyelilerin hedefinde cuma namazından çıkanlar olduğu ileri sürüldü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, olaya ilişkin açıklama yaptı.Erdoğan; "Suriyeli üç kişi... Ama aracın içerisinde bomba olduğu belli. Onun patlaması neticesinde İçişleri Bakanımın verdiği bilgiye göre, üçü de ölmüş ve şu anda tabii incelemeler yapılıyor, kimlik tespitleri yapılmış. Bunun gerisinde ne vardır ne yoktur şu anda arkadaşlarımız çalışmaları yapıyorlar. Onu da zannediyorum şöyle kısa zamanda neticesi ortaya çıkacaktır. Yani şu andaki tespitler daha çok terörle bir bağlantısı olabilir istikametinde. Herhalde şöyle birkaç saat içerisinde Bakanlığımız da bununla ilgili daha detay bilgi verecektir" dedi.
(Hatay/Reyhanlı)


YORUMLAR

  • 0 Yorum