Sele kapılan genç öldü

Sele kapılan engelli genç yaşamını yitirdi.

Sele kapılan genç öldü

Sele kapılan engelli genç yaşamını yitirdi.

Sele kapılan genç öldü
13 Haziran 2018 - 16:58

23 yaşındaki engelli Ferhat Yayman ile kardeşi yaylaya giderken, aniden bastıran sağanak yağmur sonrası yaşanan sele kapıldı. İhbar üzerine jandarma, AFAD, Karayolları ve İl Özel İdaresi ekipleri geldi. Arama çalışmaları sonucunda Yayman’a ulaşıldı. Yapılan kontrolde Yayman’ın yaşamını yitirdiği belirlendi.

AFAD ve Acil Durum Yönetim Merkezi Müdürü Maşallah Yıldız, “Bugün akşam saatlerinde aniden bastıran yağış Korkut ilçesine bağlı Balkır köyünde kardeşiyle birlikte yaylaya giderken, sele kapılan 23 yaşındaki Ferhat Yayman hayatını kaybetti. Bizlere gelen ihbar üzerine olay yerine giderek, vatandaşlarla birlikte yaptığımız aramada köyden yaklaşık 6 kilometre uzaklıkta, 23 yaşındaki Ferhat’ın cansız bedenine ulaştık. Bataklık ve çamur içerisinde olan Ferhat’ın cansız bedenini çıkarak, ambulans ile Muş Devlet Hastanesi’ne getirdik” dedi.  

Karayolları 113’cü Şube Şefi Veysel Taşkın ise, “Bugün etkili olan yağış nedeniyle dağdan çamur ve taş koparak Muş-Bulanık Karayolu Karakale ile Dereiçi Köy mevkilerinde ulaşımı kapatmıştır. Alınan ihbar üzerine olay yerine intikal ettik. Karayolları ve İl Özel idaresi ekipleri tarafından yapılan bir buçuk saatlik çalışma sonucu yol ulaşıma yeniden açılmıştır. Şuanda bölge de kısmen menfez ve köprüler tahrip olmuş durumda” diye konuştu.

Olayın, Muş’un Korkut ilçesine bağlı Balkır köyünde yaşandığı öğrenildi. Olayla alakalı başlatılan soruşturma devam ediyor.