Şevkin: Çocuk cinayetlerini araştırmak Meclis'in görevi

Şevkin: Çocuk cinayetlerini araştırmak Meclis'in görevi

Şevkin: Çocuk cinayetlerini araştırmak Meclis'in görevi
17 Haziran 2019 - 17:09

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Giresun’un Eynesil ilçesinde 12 Nisan 2018’de evinin önünde yaralı olarak bulunan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın ölümünün ardındaki 14 ay geçmesine rağmen olayın aydınlatılamamasına tepki gösterdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) görüşmelerde konuyla ilgili söz alan Dr. Şevkin, “Bu olayın aydınlatılamaması hepimizin ayıbı. Çocuklarımızı bu ülkenin emin ellere teslimi için yaşatmak zorundayız. Bu karanlık ölümleri de aydınlatmakla yükümlüyüz” dedi.
Kızının ölümünün üzerindeki sır perdesinin aralanması için büyük bir mücadele veren baba Şaban Vatan'ın gözaltına alınması yetmezmiş gibi neredeyse bir akıl hastası muamelesi görmesinin gerçekten kabul edilebilir bir durum olmadığını dile getiren Dr. Şevkin, “Evladını kaybetmiş bir babaya bu muameleleri vicdanı olan hiçbir bireyin kabul etmesi düşünülemez” diye konuştu.
İki hafta önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret eden baba Vatan’ın anlattıklarının insan olarak herkesin nutkunun tutulmasına ve gözlerini dolduran sahnelere neden olduğunu vurgulayan Dr. Şevkin, “Eldeki veriler gösteriyor ki bu olay bir intihar değil, bir cinayettir. Çocuğun intihar etmediği, bir trafik kazasında yaralandıktan sonra evinin önüne getirilerek intihar süsü verildiği kanısı ağır basıyor. Bir savcı veya bilirkişi değiliz ama olayı aydınlığa çıkaracak olan Türk yargısına da buradan güvenmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.
  
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum