‘Seyhan’ı AK Parti’nin çağdaş hizmetleriyle kalkındıracağız’

AK Parti Seyhan Belediye Başkan Adayı Avukat Fikret Yeni, “Seyhan'ın daha güzel ve yaşanılabilir, Türkiye'nin 5. büyük ilçesi olma şanına yakışır noktaya gelmesi adına, vizyonel projelerle hareket edeceğiz” dedi.

‘Seyhan’ı AK Parti’nin çağdaş hizmetleriyle kalkındıracağız’

AK Parti Seyhan Belediye Başkan Adayı Avukat Fikret Yeni, “Seyhan'ın daha güzel ve yaşanılabilir, Türkiye'nin 5. büyük ilçesi olma şanına yakışır noktaya gelmesi adına, vizyonel projelerle hareket edeceğiz” dedi.

‘Seyhan’ı AK Parti’nin çağdaş hizmetleriyle kalkındıracağız’
12 Şubat 2019 - 08:32

HAYDAR ŞENGÜL
 
AK Parti Seyhan Belediye Başkan Adayı Avukat Fikret Yeni, 6 yıldır il başkanlığı yaptığı Adana’da Seyhan’ı her yönüyle tanıdığını, sorunları ve çözüm yollarını gördüğünü belirterek, Seyhan'ın 96 mahallesinde ve 7 bine yakın sokağında AK Parti teşkilatlarının tespit ettiği sorunlar çerçevesinde envanter oluşturulduğunu söyledi.
AK Parti Seyhan Belediye Başkan Adayı Avukat Fikret Yeni, Gülbahçesi Mahallesi’ndeki Mardinliler Derneği’nde (MAR–DER)  üyelerle ve mahalle halkıyla bir araya gelerek yapacakları çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.
 
SEYHAN’I BİLEN BİRİSİYİM
 
Türkiye'nin 5. büyük ilçesinde belediye başkanı adayı olduğunu dile getiren Yeni, ‘'Eğer birçok ilden daha büyük bir ilçede aday oluyorsanız, ona göre planlama yapıp ve vatandaşlarımızın sorunlarının tespit edip, buna göre proje hazırlama sorumluluğunuz oluyor. Bu çerçevede benim, partimizin 6 yıllık il başkanlığını yapmam bir avantaj. Neden? Seyhan'ı bilen birisiyim. Bu süreçte vatandaşlarımızın dile getirdiği sorunlarla ilgili envanter oluşturduk. Vatandaşlarımızın sorunlarını bilmekle beraber, ilçemizin daha güzel ve yaşanılabilir, aynı zamanda Türkiye'nin 5. büyük ilçesi olma şanına yakışır noktaya gelmesi adına, vizyonel projelerle hareket ediyoruz'' diye konuştu.
 
SEYHAN’IN GELECEĞİNİ KUCAKLAYACAĞIZ
 
Yeni, gerek vatandaşlardan gelen talepler, gerekse Seyhan'ın 96 mahallesinde ve 7 bine yakın sokağında AK Parti teşkilatlarının tespit ettiği sorunlar çerçevesinde envanter oluşturulduğunu vurgulayarak, "Seyhan'a daha güzel neler yapılabileceği noktasında çalışmalar yaptık. Bu donelerle inşallah yakın zamanda Seyhan'ımızın geleceğini kucaklayacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın da yerel seçimlere ilişkin açıkladığı manifestoda belirttiği gibi, 1 yıllık kısa vadeli, Allah nasip ederse başkanlık dönemimizde gerçekleştireceğimiz orta vadeli, ama çok daha önemlisi Partimizin 2023–2053 vizyonu çerçevesinde Seyhan'ı sadece ülkemizin değil, dünyanın sayılı mekânları ve coğrafyası noktasında gösterecek vizyonel projelerimizi paylaşacağız" ifadelerini kullandı.
 
CİDDİ PROJELERİMİZ VAR
 
Seyhan'ın güneyi ile kuzeyi arasında ciddi bir yaşam farklılığı olduğunu söyleyen Yeni, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Kuzeyinde 24 saat yaşamın olduğu, ama güneyinde yaşamın kısıtlandığı bir Seyhan var. İçinden, adını aldığı Seyhan Nehri akmasına rağmen vatandaşlarımızın keyif alarak sosyal yaşantısını ortaya koyacak mekanların olmadığı bir Seyhan var. Tabiri caiz ise her şeyi olan, ama olması gereken birçok şeyden de mahrum bir Seyhan var. Partimizin kurucuları olan, yani belediyecilik hizmetiyle gönül belediyeciliğinin gerçek anlamını ortaya koyan kişilerin kurmuş olduğu AK Parti'de siyaset yapan ve böyle bir partinin adayı olarak, Seyhanlı hemşerilerimizin teveccühü ve takdirleri çerçevesinde göreve gelirsem, gönül belediyeciliğini Seyhan'a getireceğim. Öncelikli olarak gönülleri kazanacak sosyal belediyeciliği ortaya koyma hedefiyle çalışacağım. Gerçekten samimiyet ve tevazu ile yaklaşırsanız, kazanamayacağınız gönül yoktur. Samimiyet ve tevazu ile yaklaşırsanız güvenini alamayacağınız kişi yoktur. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu samimiyet ve tevazu ile bunun yanında bizlerin ortaya koyacağı gayretle inşallah Seyhan'ın ve Seyhan Belediyesinin adının yazılacağı bir süreci başlatmak istiyoruz. Bu çerçevede Seyhan ilçemiz için gerek sosyal belediyecilik, gerek şehirleşme ve gerekse eğitim adına yapılması gereken hizmetlerle ilgili ekip arkadaşlarımızla ciddi bir planlama ve çalışma içerisindeyiz."
 
KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ BİZ ÇÖZECEĞİZ
 
Yeni, Seyhan'da birçok sorunu bulunduğunu belirterek, şunları söyledi: ‘'Şehrin merkezinde bulunan bir ilçe olmasına rağmen yapılmayan yollardan bahsediliyorsa, hala çöplerin toplanmaması problem olarak addediliyorsa, temel belediyecilik hizmetlerinde yoksunluk varsa, Seyhan tabiri caiz ise gerekli hizmeti almıyor, kaderine terk edilmiş addedilebilir diye düşünüyorum. Bunun için samimiyet ve gayretle çalışıp, tevazu ile vatandaşlara yaklaşıp, Seyhan Belediyesini yönetenlerin Seyhanlı hemşerilerimiz olmasını temin etmeyi arzuluyoruz. Yönetim ile vatandaşı bütünleştirebilirseniz, imkânlarınızı adaletli bir şekilde dağıtabilirseniz, Şehrül-Emin kabul edilebilecek olan belediye başkanı veya onun ekibindeki insanların vatandaşlar tarafından adaletine güvenilebilir ise orada huzur, güzellikler vardır.''
Yeni, Seyhan'da biran önce yapılması gereken kentsel dönüşüm planlamasını, mahalle sakinleriyle karşılıklı istişare ederek çözeceklerini de söyledi.
 
FARKLILIKLAR ORTADAN KALKSIN İSTİYORUZ
 
MAR–DER Başkanı Mehmet Şen ise katılımlarından dolayı Seyhan Belediye Başkan adayı Fikret Yeni’ye teşekkür etti. Şen, “Elbette bizimde mahalle halkımızın beklentileri ve istekleri var daha güzel bir ortamda sorunsuz engelsiz ve sağlıklı yaşamak bizimde temennimizdir. Bugüne kadar buralar hep ihmal edildi, bizlerde artık Adananın diğer ilçeleri gibi hizmet almak istiyoruz. Aradaki farklılık ortadan kalksın istiyoruz. Buraların adının kötü anılmasını istemiyoruz. Bizlerde Seyhan’da yaşayanlar olarak ilçemize ve mahallelerimize hizmet istiyoruz. Bizler burada dernek olarak çalışmalarımızda kimsenin etnik kökenine bakmaksızın yardım ediyoruz. Bunu elbette bizlere bu konuda destek olacak ve yanımızda olacağını belirten Fikret Yeni Başkanımıza şimdiden teşekkür ediyoruz.
 
BİRLİK VE BERABERLİK DUYGULARIMIZI GÜÇLENDİRİYORUZ
 
MAR–DER Mardin Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Mehmet Şen, dernek olarak amaçlarının ihtiyaç duyan her hanenin kapısına gitmek olduğunu belirterek, “Bize ihtiyaç duydukları her an onların yanında olacağız ve kapılarımızı çalmaya devam edeceğiz. Biz kim olursa olsun hiçbir ayrım yapmadan yardımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Sadece gıda ihtiyacı olduğu zaman değil her zaman dernek olarak yardıma hazırız. İhtiyaç sahipleriyle her şeyden önce birlik ve beraberlik duygularımızı pekiştirmek istiyoruz. Onlarla bir olmak adına tüm insanlığa sevgilerimizi ulaştırmak istiyoruz” diye konuştu
 
ANINDA MÜDAHALE ETTİ
Öte yandan, MAR–DER ziyareti sırasında dernek üyesi Kamil Taze’nin telefonundan gösterdiği sokakta yaşayan bir ailenin dramı Fikret Yeni’yi çok duygulandırdı. Fikret Yeni, o ailenin bir an önce sokaktan kurtarılması için çalışma ekibindeki arkadaşlarını arayarak, gerekli girişimlerin yapılması için talimat verdi. İlk önce ailenin geçici olarak bir otele yerleştirilmesini sağlayan Yeni, daha sonra o ailenin kalıcı bir yer temin edileceğini söyledi. Bu durum karşısında çok üzülen ve duygulanan Yeni, “Bunlar bizim insanlarımız elbette yanlarında olacağız. Komşusu açken tok yatan bizden değildir.” şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum