Şuan için bir risk ve sıkıntımız yok’

Vali Süleyman Elban, maske takma ve sosyal mesafe denetimlerine katılıp, vatandaşları uyardı, Adana’daki durumla ilgili de bilgi verdi

Şuan için bir risk ve sıkıntımız yok’

Vali Süleyman Elban, maske takma ve sosyal mesafe denetimlerine katılıp, vatandaşları uyardı, Adana’daki durumla ilgili de bilgi verdi

Şuan için bir risk ve sıkıntımız yok’
06 Ağustos 2020 - 17:25

Tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak maske takma ve sosyal mesafe denetimleri yapılmaya başlandı.  Adana’da Vali Süleyman Elban da denetimlere katılarak, esnaf ve vatandaşlara maske takma, hijyen ve fiziki mesafe kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu.
Adana Valisi Süleyman Elban, Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci, Seyhan Kaymakam Vekili Fatih Ayaz  ve polislerle birlikte Seyhan İlçesi’ne bağlı 5 Ocak Meydanı, Çakmak Caddesi ve Atatürk Caddesi’ne gitti. Burada Vali Elban, vatandaşları sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralına uymaları yönünde uyardı.
‘BAŞARIYLA ATLATACAĞIZ’
Denetimler sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Süleyman Elban, Sağlık Bakanlığı’nın son dönemde dikkat çeken uyarıları olduğunu, 20-25 günden bu yana binin altında olan vaka sayısının son birkaç gündür binin biraz üzerine çıktığına dikkat çekti. Bu yüzden yaklaşık 4-5 aydan bu yana ciddi tedbirler uyguladıklarını ifade eden Vali Elban, “Bu uyarıları ciddiye almak ve önümüzdeki dönemi de en az sıkıntıyla atlatmak için maske ve mesafe kurallarına insanların uymasında yarar var. İnsanlar zaman zaman unutabilir ama bizler sahadayız hatırlatmak için. İnşallah daha önceki dönemde alınan kararlara vatandaşlarımız genel anlamda uymuşlardı. Bu önümüzdeki dönemi de alınan kararlar doğrultusunda iyi bir başarıyla atlatacağımızı düşünüyorum” dedi.
‘Şuan için bir risk ve sıkıntımız yok’
Vali Elban, Adana’daki durumla ilgili de bilgi verdi. Adana genelinde ki hastanelerin dolu olmadığını belirten Vali Elban, “Herhangi bir sıkıntımız yok. Şuanda hastanelerimizde ki hasta sayımız çok az düzeyde. Bunların entübe olanı ve yoğun bakımda olan sayıları çok az zaten. Şuan için bir risk ve sıkıntımız yok Allah’a şükür” diye konuştu.

‘SON ÇARE CEZAİ İŞLEM’
Vali Elban, maske takılmama konusunda uygulanacak cezai işlemleri de anlattı. İnsanları maske takmaları konusunda uyardıklarını ifade eden Vali Elban, “Esas amacımız insanlarımızın maske takması. Ceza kesmek değil. Biz vatandaşlarımızın sağlığı açısından kurallara uymalarını sık sık hatırlatıyoruz. Son çare olarak kural gereği cezai işleme başvuruyoruz. Tek ceza 900 lira olarak belirledik. Bizim esas amacımız insanların kurallara uyması ”dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum