‘Suda yüzde 30 indirim kararı hayata geçirilmeli’

‘Suda yüzde 30 indirim kararı hayata geçirilmeli’

‘Suda yüzde 30 indirim kararı hayata geçirilmeli’
20 Mayıs 2019 - 13:38

AK Parti Adana İl Başkanı Şerif Güler, Cumhur İttifakı Meclis Üyeleri'nin önerisiyle suya yüzde 30 indirim yapılması yönündeki kararın, Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın yok sayarak gündeme dahi almamasına tepki gösterdi. Başkan Güler, "Yüzde 30'luk indiriminin bir an önce uygulanması için tüm hukuki ve yasal yolları sonuna kadar kullanacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın" dedi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Güler, "Siz seçimden önce meydanlara çıkıp halka 'Suyu ucuzlatacağız' vaadinde bulunacaksınız. Meclis üyeleri su fiyatlarında yüzde 30 oranında indirim kararı alacak. Sonra da kendi vaadinizle birlikte meclisin kararını yok sayarak, yani meclis iradesini hiçe sayarak su ücretinde yüzde 30 indirimi kapsayan plan bütçe komisyonu kararını hiç bir gerekçe göstermeden gündeme almayacaksınız. Bu kabul edilir bir şey değildir" şeklinde konuştu.
CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın seçim öncesi verdiği sözlerin arkasında durmasını hem de meclisin aldığı karara saygı duymasını beklediklerini söyleyen Başkan Güler, "Cumhur İttifakı Meclis Üyelerimizin, suda yüzde 30 indirim yapılmasını kapsayan plan bütçe komisyon teklifini görüşmek üzere ASKİ genel kurulunu olağanüstü toplanması için gerekli girişimlerde bulunacağız. Adanalı hemşerilerimiz bilmeli ki suda yüzde 30’luk indiriminin bir an önce uygulanması için tüm hukuki ve yasal yolları sonuna kadar kullanacağız" dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum