SÜMER: HER KÖŞE BAŞINDA YOKSULLUK KUYRUĞU VAR

SÜMER: HER KÖŞE BAŞINDA YOKSULLUK KUYRUĞU VAR

SÜMER: HER KÖŞE BAŞINDA YOKSULLUK KUYRUĞU VAR
23 Kasım 2021 - 11:50

ADANA(GÜNAYDIN)

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “Ekonomik göstergelerin her geçen gün daha kötüye gitmesi ve vatandaşların ucuz ürün bulmak için kuyruklar oluşturması ile ilgili konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.Orhan Sümer, “Vatandaşın elinde avcunda kalmadı. Yoksulluk Türkiye’nin kaderi değil.” Dedi.

 “Türkiye’de uygulanan yanlış ekonomi politikaları ve pandeminin halen etkisini devam ettirmesi nedeniyle her köşe başında yoksulluk kuyrukları oluşmaya başladı” diyen Milletvekili Sümer, şunları dedi:
“Vatandaşlarımız gelen zamlardan bir nebze daha az etkilenmek için, benzin istasyonlarında kuyruklar oluşturuyorlar. Ucuz yumurta kuyrukları, ucuza karnabahar kuyrukları ve özellikle gıda ürünlerinde sırf 1 lira daha ucuz olduğu için metrelerce kuyruk oluştuğunu görüyoruz. AKP İktidarları yoksulluk kuyruklarıyla hatırlanacak bir miras bıraktı.”
 
SAVAŞ DÖNEMLERİ DAHA TEDBİRLİYDİ
Orhan Sümer, “AKP İktidarının yetkilileri her fırsatta 40 yıl öncesine atıfta bulunarak savaş dönemlerinde, ekmeği karneyle alıyorduk açıklamalarında bulunuyorlar. Bugün bir savaşta değiliz. Ekonomiden azıcık anlayan herkes nerede yanlış yapıldığını görüyor ve iktidarı uyarıyor. Buna rağmen göz göre göre yanlış yapılmaya devam ediliyor. Milletimizin kefen parasına kadar göz diken bir anlayış ile karşı karşıyayız. Bu yoksulluk ve talan düzeni mutlaka son bulacaktır” Dedi
 
SARAYIN ZENGİNLİĞİ, VATANDAŞIN YOKSULLUĞU ARTIYOR
Orhan Sümer, sözlerine şöyle devam etti:
“Toplumun her kesiminden feryat sesleri yükseliyor. İktidarın borazanı haline gelmiş kurumu TÜİK’in açıkladığı verilerle, halkın pazarda markette hissettiği verilerin örtüşmediği aşikâr. Gerçek enflasyon yüzde 50’yi geçmiş durumda. Vatandaşın yoksulluğu her geçen gün artarken, dolar sevdalı Saray iktidarının da zenginliği artıyor. Halkından bu kadar kopuk, gerçeklerden bu kadar uzak bir iktidarın ülkeyi daha fazla yönetmesi geri dönülmez yıkımlara yol açacaktır. Bu talan düzenine son vermek için derhal erken seçim kararı alınmalıdır.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum