Taraftar cinayeti sanıkları hakim karşısında

Taraftar cinayeti sanıkları hakim karşısında

Taraftar cinayeti sanıkları hakim karşısında
24 Mayıs 2019 - 12:17

17 yaşında olduğu öğrenilen Muhammed Yücel iki taraftar grup arasında çıkan kavgada bıçaklanarak hayatını kaybetti.
Yıldırım Bosnaspor ve Küçükköyspor arasında oynanan maç öncesinde taraftarlar arasında çıkan kavgada bıçaklanarak hayatını kaybeden 17 yaşındaki Muhammed Yücel'in ölümüyle ilgili açılan İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlandı. Davada Muhammed Yücel'in babası Fatih Yücel ile 7'si tutuklu 11 sanık ve avukatları hazır bulundu. Tutuksuz olarak yargılanan sanık Sercan Kılıç ise SEGBİS yoluyla duruşmaya bağlandı.
BACAĞINDAN BİR KEZ BIÇAKLADIM
Tutuklu sanıklardan Can Zorlu savunmasında şu ifadeleri kullandı; “Çıkan kavga sırasında Muhammed bana sopayla vurmaya çalışırken, üzerimde bulunan bıçağı bacak bölgesine bir kez sapladım. Görüntülerden de anlaşıldığı gibi ben kovalamadım. Sadece kavga esnasında bacağından bir kez bıçakladım. Sonra oradan ayrıldım. Ben ayrılıp stada gittim. Bu sırada oradaki kalabalık kavgaya devam ediyordu”
“ÖLDÜĞÜNÜ STATTA ÖĞRENDİM”
Tutuklu sanıklardan Nurettin Akdemir, “Olayın yaşandığı sokağa girdiğimde maktulün yerde yattığını gördüm. Sırtı bana dönüktü. Bu yüzden yaralı olduğunu bilmiyordum. Birkaç tekme attım. Öldüğünü statta öğrendim. Tekme attığım kişinin öldüğü duyunca kahroldum. Yaralı birine tekme atacak bir kişi değilim” şeklinde konuştu.
“ÇOCUĞU KANLAR İÇİNDE GÖRDÜM”
Tutuksuz sanık Aydın Köseoğlu, “Çocuklar, maçtan bir iki gün önce tribün yapmak için onlardan yaşça büyük olduğumdan beni maça çağırdılar. Maç öncesinde 100 kişilik Küçükköyspor taraftarı stada girmişti. Yanlış anlaşılmasın ama kavga etmek isteyen Küçükköyspor taraftarları dışarıda kaldı. Ben kavga esnasında çocuğu kanlar içinde gördüm. Gelenleri engelledim çocuğa vurmasınlar diye” ifadelerini kullandı.
“SANIKLARIN CEZALANDIRILMASINI İSTİYORUM”
17 yaşındaki Muhammed Yücel'in babası Fatih Yücel, sanıkların cezalandırılmasını istediğini belirterek; “Önce Allah'a sonra devlete sığındım. Buradaki sanıkların hepsi, oğlumu olayın öncesinden tanır. Sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum” dedi.
Mahkeme heyeti, savunmaların ardından tutuklu sanıkların tutukluluk haline devam kararı vererek duruşmayı erteledi.
(İstanbul)
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum