TSYD, Çakın’la şaha kalktı

TSYD ile Seyhan Belediyesi sponsorluk anlaşması imzaladı

TSYD, Çakın’la şaha kalktı

TSYD ile Seyhan Belediyesi sponsorluk anlaşması imzaladı

TSYD, Çakın’la şaha kalktı
28 Ocak 2020 - 14:14

Hüseyin SUNGURTSYD Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın, göreve geldiğinden bu yana bir çok projeye imza atarak Adana’da TSYD’yi adeta şaha kaldırdı.  Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şube Başkanlığı’na adaylığını açıkladığında dev projelerle yola çıktıklarını belirten Başkan Kurtul Çakın ve yönetim kurulu üyeleri yine yeni bir projeye daha imza attı. Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi ile Seyhan Belediyesi sportif alanlardaki çalışmalarla ilgili sponsorluk anlaşması yaptı. TSYD Adana Şube yönetimi başkan Akif Kemal Akay ile spor müdürü Nesrin Olgun Arslan’a duyarlı yaklaşımlarından dolayı teşekkür etti.

Seyhan Belediyesi ile Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi ortaklaşa gerçekleştirecekleri sportif faaliyetlerle ilgili sponsorluk anlaşması imzaladı. Her iki kurum ilk olarak Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘Spor Başarı Ödülleri’ için işbirliği yapacak. Etkinlik ‘TSYD-Seyhan Belediyesi Spor Başarı Ödülleri Töreni’ ismiyle gerçekleştirilecek. Törenin organizasyonu kapsamlı bir şekilde Seyhan Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek, ödül almaya değer görülen yapıtlar ödüllendirilecek ve çeşitli hediyeler verilecek. Yine Haziran ayında Masterlar Yüzme Müsabakaları için ‘Spor Ödülleri Yarışması’ düzenlenecek ve kategorilerinde dereceye giren isimlere ödülleri verilecek. Yine TSYD Adana Şubesi ile Seyhan Belediyesi arasında yılda bir kez ortaklaşa spor semineri düzenlenecek ve tanınmış bir spor adamı spor kamuoyuyla bir araya gelecek. Sportif anlaşmanın yanı sıra Seyhan Belediyesi, Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi Nihat Geven Sosyal Tesisleri için de yenileme çalışmaları da gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Merkez Park içerisinde bulunan sosyal tesislerin iç ve dış cephe boyama çalışmaları yapılacak, oyun parkı ve kamelyalar kurulacak. Geçtiğimiz günlerde Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi’ni ziyaret eden Seyhan Belediyesi Spor Müdürü Nesrin Olgun Arslan, TSYD Adana Şubesi’yle sportif çalışmalarda işbirliği yapacak olmalarından dolayı mutlu olduklarını söyledi. TSYD Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın da, son iki yıldır düzenlenen ve geleneksel hale gelen ‘Spor Başarı Ödülleri Yarışması’na sponsor olarak destek sunan ve diğer faaliyetlerde ortak hareket edecekleri Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’a duyarlı yaklaşımından dolayı teşekkür etti. 
Çakın ve yönetimi, göreve geldikten sonra seminerler düzenlerken, engelli çocuklar yararına bir etkinliğe de imza attı. Çakın, TSYD üyelerinin baştan aşağıya check-uptan geçmesi için Balcalı Hastanesi ile protokol imzalamış ve hayata geçirmişti. Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi üyeleri ve spor basını çalışanları ‘Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçiklerin olası kan ihtiyaçlarını karşılamak üzere Türk Kızılayı’na kan bağışında bulundu.
Geçtiğimiz yıl Portakal Çiçeği Karnavalı’nda açtığı standın gelirini vatan savunmasında şehit düşen Mehmetçikler adına Mehmetçik Vakfı’na bağışlayan TSYD Adana Şubesi, bu kez de Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Onkoloji Bölümü’nde tedavi gören çocuklara yardım elini uzattı.
TSYD Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın ve yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz yıl Adanaspor ile Adana Demirspor arasında oynanan derby maç öncesi iki takımın teknik direktörleri Uğur Tütüneker ve Levent Eriş’i bir araya getirmişti. TSYD Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın, önümüzdeki hafta oynanacak olan derbi maç öncesinde yine teknik direktörleri biraraya getirmeyi planlıyor.
Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi adına düzenlenen kupa koşusunu Hikmet Kızılkaya’nın sahibi olduğu Hazeleyes isimli İngiliz tayı kazanmıştı. TSYD Başkanı Kurtul Çakın ve yönetimi kupa töreninde derneği temsil ederek kupa ve çiçek vermişlerdi.
Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şubesi tarafından ayrıca ilki düzenlenen ‘Spor Fotoğrafları Sergisi’ açıldı.
Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle 75.Yıl Sanat Galerisi'nde düzenlenen sergide Adana’da görev yapan spor gazetecilerine ait 70’e yakın güncel ve nostalji eserler sergilendi. Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şubesi, “Sporda Birlik Gecesi” düzenledi. Gecede üyeler stres attı, sohbet etme imkanı buldu.
Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi'nin (TSYD) Portakal Çiçeği Karnavalı'nda açtığı standın geliri Mehmetçik Vakfı Adana Temsilciliği'ne bağışlanmıştı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum