Türk ve Azeri akademisyenler bu konserde biraraya geldi

Türk ve Azeri akademisyenler bu konserde biraraya geldi

Türk ve Azeri akademisyenler bu konserde biraraya geldi
25 Kasım 2020 - 16:42

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı, Azerbaycan’ın Gence ve Berde şehirlerinde füze saldırısında hayatını kaybedenler için anma konseri düzenledi. Türk ve Azeri akademisyenlerin verdiği ve online canlı yayınlanan konser bir çok ülkeden izleyenlerin beğenisini topladı.
 
Anma konseri, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarının yeni yapılan Beyaz Salonda gerçekleştirildi. Covid-19 pandemi süreci dolayısıyla minimum seyirci ile gerçekleşen anma konseri Çukurova Sanat Girişimi tarafından youtube üzerinden canlı yayınlandı.
Türkiye ve Azerbaycan arasındaki dostluk ve dayanışmayı temsil eden anma konseri Can Özhan ile Samir Mirzayev tarafından gerçekleştirildi. Oda müziği repertuvarlı konser çeşitli ülkelerden de online izlenerek yoğun beğeni topladı.
Ayrıca konser solistlerden Keman Sanatçısı Can Özhan, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yaylı Ana Sanat Dalı öğrencileriyle, randevulu sistemle masterclass da gerçekleştirdi. Masterclass sonucunda öğrenciler Can Özhan'ın elinden katılım belgeleri alarak anı fotoğrafı çekildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum