Turkcell Türkiye Kros Ligi'nde heyecan dindi

Turkcell Türkiye Kros Ligi'nde heyecan dindi

Turkcell Türkiye Kros Ligi'nde heyecan dindi
15 Mart 2021 - 10:40

 
ADANA (GÜNAYDIN)


Merkez Parkta hazırlanan parkurda koşulan yarışmalara 49 kulüpten 260 sporcu katıldı. Yarışmalar sonunda erkeklerde Ankara BŞB EGO Spor, kadınlarda Fenerbahçe, U20’de ise hem erkeklerde hem de kadınlarda İstanbul BBSK zirveye çıktı.
Yarışmaları, Türkiye Atletizm Federasyonu Genel Sekreteri Halil Akkaş, TAF Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Ulakçı, Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Adana ASKF Başkanı Ahmet Bozan, Adana Büyükşehir Belediyesi Spor Müdürü Yuşa Davarcı yakından takip etti.
Turkcell Türkiye Kros Ligi’nin Adana’da gerçekleştirilen finalinde büyük erkeklerde 10 kilometre, büyük kadınlar ve U20 erkeklerde 6 kilometre, U20 kadınlarda ise 4 kilometrelik parkurlarda koşuldu.
Büyük erkeklerde ilk kademeyi 29 puanla lider geçen Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Spor, ikinci kademede de 30 puan alarak toplamda 59 puanla zirveye çıktı. Ligin ikinciliğini İstanbul BBSK, üçüncülüğünü ise Seyhan Belediyespor aldı. Yarışı kazanan Aras Kaya’nın getirdiği 1 puana rağmen Fenerbahçe kademede 84, toplamda da 142 puanda kalarak ligi beşinci olarak tamamlayabildi.
Kadınlar Ligi’nde ise kupayı kaldıran takım Fenerbahçe’ydi. Kadrosunda Özlem Kaya, Derya Kunur, Emine Akbingöl, Burcu Subatan, Ayşe Ecer ve İnci Kalkan gibi milli takım atletlerini barındıran Sarı-lacivertliler, 36 puanla ligi birinci sırada noktaladı.
Kros Ligi finalleri sonrasında yapılan ödül töreninde dereceye giren takımlara kupaları protokol tarafından teslim edildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum