Yaşamını yitiren 380 sağlık çalışanın isimleri fidanlarda yaşayacak

Yaşamını yitiren 380 sağlık çalışanın isimleri fidanlarda yaşayacak

Yaşamını yitiren 380 sağlık çalışanın isimleri fidanlarda yaşayacak
27 Şubat 2021 - 10:35

Şeyda AYDEMİR
ADANA(GÜNAYDIN)Adana'da, Türk Kadınlar Konseyi Derneği Adana Şubesi ve Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) işbirliğinde, Türkiye’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaşamını yitiren 380 sağlık çalışanı için fidan dikildi.
Çukurova Üniversitesi Hukuk ve Eczacılık Fakülteleri arazilerinde oluşturulan Minnet Koruluğu’ndaki fidan dikme etkinliğine, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hasan Murat Gündüz, Türk Kadınlar Konseyi Derneği Adana Şubesi ve Akdeniz Bölge Başkanı Av.Meryem Türktekin, Adana Tabip Odası Başkanı Uzman Dr. Selahattin Menteş ile yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının yakınları ve sağlık personelleri katıldı. Etkinlikte konuşan Türk Kadınlar Konseyi Derneği Adana Şube ve Akdeniz Bölge Başkanı Av.Meryem Türktekin yaptığı konuşmada, pandemi sürecinin herkesi derinden etkilediğini, ancak en fazla mücadele eden ve en fazla zarar görenlerin sağlık çalışanları olduğunu söyledi. Şu ana kadar Kovid-19 nedeniyle 380 sağlık çalışanının şehit olduğunu belirten Türktekin, “Halen birinin acısı geçmeden, bir diğerinin acısıyla uyanıyoruz güne. Şöyle bir dönüp bakınız tarihe! Çanakkale’de de, Kurtuluş savaşında da, adsız kahramanlardı onlar. Kovid’le savaşta da ne yazık ki, adsız kahramanlar oldular. Bu proje ile sağlık şehitlerimizin isimlerini yaşatmış olacağız.” dedi.
Konuşmaların ardından etkinliğe katılanlar, Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının ismini kütüğe çakıp, oluşturulan Minnet Koruluğu’nda her biri adına fidan dikerek, can suyu verdi. 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum