Ben sana kaç kere dedim bana zihinle gelme diye?
Bana zihinle gelirsen sonra o zihin sana öyle oyunlar oynar ki; sana gönülden seslendiğini hissettirir ve sende gönülden geldiğini zannedersin. Zihnin yani İblisin o seslerini...
Sonra dersin ki; biraz kendi kabuğuma çekileyim ve bilmezsin ki sürüden ayrılanı kurt kapar ve bilmezsin ki Muhammedi bilinçten kaçan ancak Ebu Cehil‘in sofrasına girer.
Ebu Cehil’in sofrasına giren ise firavun soytarısı olur.
Muhammed’in sofrasına gelen ise Allahın misafiri olur ve Allah'ın dostu olur.
İki seçeneğin var; ya Muhammed’i bilinç ile devam edeceğiz ya da Ebu Cehil olup, silinip gideceğiz!
Ama her şeyden önce insan olmayı, gönüllere girmeyi bileceksin. Bilmiyorum deyip, edeple bilenlerin sofrasında oturacaksın, onları dinleyeceksin, onların ahlakıyla ahlaklanacaksın.
İşte o zaman da Allah'ın ahlakıyla ahlaklanmış olursun. Yoksa bildiklerin senin egonu şişirirmekten başka hiçbir işe yaramaz. Sendde silinenler, unutulanlar gibi silinip, unutulup gidersin. Bunu bir zamanlar Ali kardeşim söylemedi demeyesin diye yazdım buraya. Belki bir nebze olur, aklın başına gelir diye. Yoksa görüyorum çektiklerini, ızdırapları...
Eşinden gördüğün baskılar, çocuklarından gördüğün...
Görüyorum sendeki putları.
Para putunu, eş putunu, çocuk putunu, makam mertebe putunu...
Hepsini görüyorum ve 50.000 defa sana yık onları,!
Tertemiz bir gönülle Muhammed’in sofrasında edeple otur dememe rağmen sen ne yapıyorsun? Zihnini dinliyorsun ve zihnin soytarısı oluyorsun. Sonra yalnızlığın şifa olduğunu zannediyorsun.
Halbuki yalnızlık dediğin şey tek başına olmaz. Zihin İblis, en çok yalnız olan insanı meşgul eder, onu maskara haline getirir ama kardeşleriyle. Yani Muhammed’i bilinç ile sohbet eden bir insanı hiç kimse yoldan çıkartamaz. Çünkü onlar yolun kendisi olmuştur artık.
Bu sözlerim yine benden bana olsun sen üzerine yine alınma. Her zaman olduğu gibi...
Çünkü ben alışkınım kendimden kendime konuşmaya. Sen zannetme ki sana nasihat ediyorum. Nasihatlerim de kendimden kendime olsun. Sen benim hakkımda ne düşünürsen düşün Allah sana 100.000 katını versin inşallah diyorum ve ben senin hakkında ne düşünürsem Allah bana 100.000 katını versin diyorum
Ama şunu unutma ki; bu zamanda eğer Mürşid’in yoksa sen şeytanın oyuncağı olmuşsundur kardeşim. Bunu asla unutma; ''Mürşidi olmayanın mürşidi şeytandır'' demişler.
Sen bunları duymadın mı? Ya da duydun da İNANMADIN mı, inanmak mı istemedin?
O İblis o zihin sana bir gün öyle bir darbe vurur ki; ne paran, ne eşin, ne makamın, ne merteben ne de çocuğun kalır. Rezil rüsva olup, gidersin. Evet bu sözlerim yine benden bana olsun. Her zaman olduğu gibi sen yine üzerine alınma emi.
Ben senin için konuşurken, senin için çırpınırken, sen kendim için konuştuğum, kendim için çırpındığımı zannedersin ama hep zannedersin. Kur’an-ı Kerim de demez mi; ''Zannın çoğundan sakının.'' diye.
Çünkü zannın bir çoğu günahtır. Ancak zihne düşen insan zanneder. Muhammed’i meclis ancak edep ile girilecek bir MECLİSTİR. Muhammed’i meclise girip de o grupta bu grupta gezip soytarılık yaparsak Allah'ın tokatını yersin!
Bu yol öyle bir yoldur ki; bütün yollardan üstündür. Muhammed’in yolu; bütün dinlerin ve dillerin üstündedir.
Bu dünyada hiç kimse ve hiçbir uyanmış Hazreti Muhammed’in bilincinin üzerine çıkmamıştır ve hiçbir zaman da çıkamayacaktır.
Olumlamacısı, hipnozcusu, yaşam koçu, spiritüel... Aklına ne gelirse gelsin bunların hiçbirisi Muhammed’in bilincinin yanında üç kuruş bile etmezler. Belki küçük bir faydaları olur ama seni zihin hapishanesine sokarlar.
Hadi yine bunlar benden bana olsun. Kendimden kendime konuşan bir deli, bir mecnun, bir şair olayım ama bu sözlerimi ciddiye al. Eğer ciddiye almazsan Allah'ın tokatını öyle bir yersin ki; bir daha kendine geldiğinde toprağın altında olursun. O zaman Allah bile sana yardım etmez. İşte orada Firavunun son tövbesi gibi olur senin pişmalığın da...
Neyse konuştum yine kendimden kendime sen üzerine alınma emi her zaman olduğu gibi.
Hiç bir din anlatmaz, Muhammet'in sırrını. Akl-ı sorgula biraz çöz Ali'nin sırrını. ALİ DEMİR EVRENSEL
Edep edep edep
Bu güzel Mecliste Edep ile Gönül ile yola devam.. Emeğine Gönlüne sağlık Güzel İnsan..
Çok teşekkür ederim bu sözlerin bu uyarıların için Ali Öz'üm. Herkese idrak etmek nasip olsun.
İnsanlığı sevgiye güzlliğe hoş görüye insanı gerçek manada insan olmaya davet eden, yazdoğı dev eserleriyle yol gösteren yüce gönüllü insan ALİ DEMİR EVRENSEL çok teşekkür ederiz kıymetli değerli insan minnettarız.
BİZİ ATESLERIMIZDEN AZAD EDEN INSAN . SAYENDE HUZURA KAVUSDUK .HAKKIN ÖDENMEZ! FAZLA SÖZE NE HACET .NEFESIMIZSIN VESSELAM
Zihnimiden arınıp kendimiz olmak kolaylık ve sağlıkla olsun Teşekkür ederim kardeşim Ali Demir Evrensel
Çok tsk ederim Ali abi
İns An olup gönüllere girebilenlere ne mutlu... Yazılarınızda her daim empati, dostluk, sevgi , barış , kardeşlik bilincini anlatıyor ve aşılıyorsunuz severek okuyorum kaleminize sağlık Ali Demir Evrensel
O sensin, put kıran insan ve son çağrı doğuş kitaplarınızı okudum. Muhteşem eserler, yazılarınızda kitaplarınız gibi çok tefekkür edilmesi gereken sırlar saklı. Rabbim tüm insanlığa idrak edebilmeyi ,hayatımıza geçirebilmesi nasip etsin...
Her yazısı devrim niteliğinde sır için de sır.anlayip idrak etmek nasip etsin
Teşekkürler Ali Demir Evrensel. Yıkmamız gereken okadar çok putumuz varmış ki videoların kitapların bizlerin yoluna ışık oldu. Özellikle aileden biri gibi kardeş hissiyatı ile o kadar doğal o kadar candan anlatıyorsun ki Okuduğum kitapları tekrar okuma izlediğim videoları tekrar izleme isteği doğuyor. Niyet ediyorum ki yazıların videoların bütüne ulaşsın şifa olsun
Her nereye dönersen dön O nun vechini görürsün
Uyanış yolu şaşkını soytarıyla buluşturur Akıllıyı padişahla Soytarı veya padişahla olmak Senin seçimine bağlı Ali demir evrensel
yüreğine kalemine sağlık.. yine muhteşem...makale
Ali kardeşim en üst bilinç den konuşan ve gerçekleri gizlemeden açık anlatan güzel İns'an çok teşekkür ederiz.
Muhammed'i bilinç dinler üstüdür evrenseldir bildiklerinizin tersidir eteple gönülle gelin canlar zihinle gelmeyin
Ali kardeşimin eşsiz bir yazısı daha çok şanslıyız kitaplarını köşe yazılarını ve bizzat kendisini tanımaktan doğru bildiğimiz bir çok yanlışı görmemizi ve insan kimdir kim değildir sorusunun cevabını anlatana öğretene şükürler olsun.
Ben bilmem diyene ilim verilirmis bu yol edep sabır yoluymuş her şeyin üstünde imiş Muhammedi bilinç diyen Ali demire hürmetler sonsuz teşekkürler
Eyvallah kardeşim,Ali kapısından başka hiç bir kapı yok.
Umarım tüm putlarımızı yıkıp zihnin prangalarından kurtulup gönlümüzün güzelliklerine yol alırız. Yine muhteşem bir yazıyla yaşamlarımıza dokunduğunuz için teşekkür ederim. Saygılar Sevgiler
O SEN'SİN- PUT KIR'AN İNS'AN ve SON ÇAĞRI DOĞUŞ TANRISALLIĞINA UY'AN BU 3 DEV ESERDE HAKİKAT BİLGİLERİNİ YALIN AÇIK ANLAŞILIR SADE BİR DİLLE ÇOCUĞUN BİLE KOLAYLIKLA ALGILAYABİLECEĞİ ŞEKİLDE ANLATAN ALİ DEMİR EVRENSEL 'E SONSUZ TEŞEKKÜRLER. YILLARCA ÜZERİMİZE YÜKLENEN YANLIŞ İNANIŞLARDAN RİTÜELLERDEN BİZİ ARINDIRAN DOST. TÜM KİTAPLAR ŞAHESER NİTELİĞİNDEDİR. OKUDUKTAN SONRA KENDİNDEKİ DEĞİŞİMİ GÖZLEMLE EY OKUYUCU SEN ESKİ SEN OLMAYACAKSIN.
Rüyada olduğumuzu ve bizi rüyada tutmak için zihnin oyunlarını en anlaşılır dilden anlatan Ali Demir Evrensel'e teşekkürlerimi bir borç bilirim
Bizi HAKKA yani doğruya davetkâr yazılarınız ile ihya ve irşad ediyorsunuz Emeğinize gönlünüze sağlık güzel kardeşim İyiki varsınız Çok teşekkür ederiz
Uyanan kişi asla bir daha uyumaz, onun için uyku yoktur çünkü o bilincinde uyanmıştır artık. Ali Demir Evrensel, PUT KIR'AN İNS'AN kitabından alınmıştır.
Muhteşem bir yazı olmuş Ali kardeşim. Eşsiz sohbetlerin için de sonsuz teşekkürler. Selâm ve sevgilerimle.
Ne mutlu Evrensel kardeşliğe, Can Bağı ile bağlanan kardeşliğe, ne mutlu Dil din ırk cinsiyet ayırmayanlara, Sevgi ile gönülle bakanlara, Muhammedi Bilince selam olsun, Muhteşem yazılar için çok teşekkür ederiz, hal edinebilmek niyetiyle bir bütüne katkı oldu tüm insanlığa
Öğrendiği hakikat bilgilerini yaşamlarına geçirmeyenler yaşamlarına geçirenlere hasetle bakarlar Ali Demir Evrensel 
Uyanmak umrunda olmasın hatırlamaya çalış çünkü uyanışın gerçek adıdır hatırlamak Ali Demir evrensel
Dostum yine inci mercanlar dökmüş alana ne mutlu Anlamayana vah ki vah sevgiler olsun güzel Ali demir kardeşime olsun
Ağaç olsan dalını kırsalar Kuş olsan kanadını kırsalar Pınar olsan suyunu kurutsalar yine de Bir insanı Kamil bulmayı unutma Çünkü O seni sana getirecektir ve sende yeni bir sen doğuracaktır annen gibi
Canlar Canı, yine dağıttın en güzel incileri, yine çağırdın bizi zihinden gönüle, sonsuz teşekkür