Adana’ya stad müjdesi yok
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Adana’ya stad müjdesi yok

10 Kasım 2014 - 16:47

Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin öncülüğünde Antalya’da gerçekleştirilen “48. Yıl Sporun Zirvesi” semineri için Antalya’daydım. Seminere Türk sporunun önemli isimleri iştirak etti. Seminere Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül ve spor adamları ile protokol katıldı.
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül seminerin açış konuşmasında uzun bir konuşma yaptı. Akgül, yaklaşık 45 dakika konuştu. Akgül, konuşmasında şimdiye kadar yaptıklarını ve yapacaklarını açıklarken, önceki genel müdür, şimdi Basın İlan Genel Müdürü Mehmet Atalay’a teşekkür ederek büyük bir vefa örneği sergiledi.
Yunus Akgül, bazı illerde stadyum yapacaklarını ve hazırlıkların sürdüğünü söyledi. Sivas, Gaziantep, Ankara ve bir kaç kente daha stad yapılacağının sözünü ve müjdesini verdi. Akgül, bir çok il saydı, ancak bu iller arasında Adana’nın olmamasını üzüntü verici olarak karşılıyorum.Genel Müdür Yunus Akgül’ün hakkını inkar etmemek gerekir. Adana’ya yatırım için gerekli desteği verdi. Örneğin emektar Atatürk Yüzme Havuzu silbaştan yapıldı. Ancak Adana’ya yeni stad ne zaman, kimin öncülüğünde yapılacak merak ediyorum. Adana’ya yeni bir stat yapılması gerekiyor.
Zira ilerki yıllarda Adanaspor ve Adana Demirspor Süper Lig’e yükseldiğinde 5 Ocak Stadı’nın kapasitesi yetersiz gelecektir. Adanaspor ve Adana Demirspor geçmişte Süper Lig’de oynadılar ve 5 Ocak Stadı’nın kapasitesi yetiyordu diye düşünülebilir.
Şu unutulmamalı ki, futbol seyircisi günden güne artıyor.
O nedenle Adana’ya yeni bir stadın yapılması şart olmuştur. Burada asıl görev Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne milletvekili olarak gidin vekillere düşüyor.
Gerçi şimdiye kadar Adana milletvekillerinin Adana için birlik içerisinde olduklarını görme imkanımız olmadı. Bu yıl milletvekili genel seçimleri yapılacağına göre mevcut vekiller bu saatten sonra bir şey yapabileceğini sanmıyorum. Umarım TBMM’de Adana’yı temsil edecek yeni vekiller bunu başarır..

YORUMLAR

  • 0 Yorum