Arena Stadı’na Adım adım!..
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Arena Stadı’na Adım adım!..

10 Kasım 2014 - 16:47

5 Ocak 2011 tarihinde bir yazı yazmıştım. Yazımın başlığı “Adana’ya Stat müjdesi yok” şeklindeydi. O tarihte Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin “48. Yıl Sporun Zirvesi” semineri yapılıyordu Antalya’da. Seminere konuşmacı olarak katılan Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Sivas, Gaziantep ve Ankara’nın da bulunduğu bir kaç kente stat yapacaklarını, ancak Adana’nın isminin dahi geçmediğini ifade etmiştim. Yazdığımız yazı Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül’e ulaştı ve haklı olarak, “Bizden stat talebinde bulunmadılar. Stat yapmak bizim işimiz değil açıklamasında bulunmuştu.
Geçtiğimiz hafta Adana’da birileri harekete geçmiş olacak ki, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Nafiz Özak, Adana’ya Arena Stadı için taslak hazırlatmış ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sunmuş. Adana için bir kazançtır.
Ak Parti İl Başkanı Mustafa Kebude, konunun takipçisi olacaklarını açıkladı. Aslında bu konunun takipçisi sadece Mustafa Kebude olmamalı. Adana’yı yönetenler, sivil toplum kuruluşları dab u işin takipçisi olmalı. Nasıl ki, sivil toplum kuruluşları Mersin’de 2013 yılında yapılacak Akdeniz Oyunları’na destek verme sözü vermişse, Arena Stadı yapımının da takipçisi olmalılar. Hiç olmazsa Adana’ya bir stat kazandırmış olmanın gururunu yaşarlar.
Artık Adana’ya yeni bir stat kazandırmak şart oldu. İlerleyen yıllarda Adana’nın iki takımı Adanaspor ve Adana Demirspor mutlaka Süper Lig’e yükseleceklerdir ve o zaman 5 Ocak Stadı yetersiz gelecektir. Hiç olmazsa Arena Stadı için şimdiden girişimlere başlanırsa Adana takımlarının Süper Lig’e yükselmesiyle hazır hale getirilebilir.
Sözü uzatmıyoruz ve diyoruz ki, inşallah Arena Stadı sözde kalmaz…

YORUMLAR

  • 0 Yorum