Attı, yattı panikledi!..
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Attı, yattı panikledi!..

10 Kasım 2014 - 16:47

Karşılaşmadan önce Adanaspor-Çaykur Rizespor maçının sonucu ne olur diye sorsalar, hiçkimse net bir skor veremez. Aslında Ev sahibi takımlar hep avantajladır.
 Ancak, Turuncu-Beyazlı ekip bu yıl oynadığı maçlarda güven vermediğinden bizler de Adanaspor Çaykur Rizespor’u yenebileceğini söyleyemezdik.
Çünkü, Adanaspor özellikle bu sezon sahasında kaybetmemesi gereken maçlardan mağlup ayrıldı. Üstelik Çaykur Rizespor ligde ilk 6 takım arasına girme mücadelesi veriyor. Yani bu maçta üç ihtimalli bitecek bir karşılaşmaydı.
Adanaspor golleri erken buldu. 3. Dakikada Mbilla, 28. Dakikada Emre Aktaş’ın golleriyle Adanaspor’un 2-0 öne geçmesi Turuncu-Beyazlılarda “Rahatlama” sağladı. Adanaspor bu “Rahatlığı” ikinci yarıda da sürdürünce, ileriye çıkmayı düşünmeyip defansa çekilince 60. Dakikada kalesinde golü gördü ve deyim yerindeyse bir “Panik” başladı. “Panik” başladı diyoruz çünkü, Çaykur Rizespor ikinci yarıda özellikle 75. Dakikaya kadar Adanaspor’a nefes aldırmadı.
Turuncu-Beyazlılar maçın ikinci yarısında bırakın pozisyon bulmayı rakibin yarı alanına bile gitmedi. Yani Adanaspor “2 golü atarım üstüne yatarım” düşüncesindeydi. Ancak, kalesinde golü gören Turuncu-Beyazlılar 75. Dakikadan sonra kendine geldi ve rakip kaleye atak geliştirmeye başladı. Hatta Adanaspor Mbilla ile net pozisyon da buldu, ancak sayıya çeviremedi.
Adanaspor, Çaykur Rizespor galibiyetiyle ligde nefes aldı. Ancak, Adanaspor kalan 2 maça da ciddi şekilde çıkmalı. Ciddiyet elden bırakılmamalı.
Adanaspor-Çaykur Rizespor maçını, Boluspor’daki görevinden ayrılan teknik direktör Levent Eriş de tribünden izledi. Hafta arasında Levent Eriş’in Adanaspor’a geleceği konuşuluyordu. Levent Eriş’in durumunu bizzat Adanaspor Başkanı Bayram Akgül’e sormuştum. Bayram Akgül, Levent Eriş için “Yok öyle bir şey bunları kim söylüyor” cevabını vermişti. Dedikoduya inanmamış, teyit ettirme adına Bayram Akgül’e sormuştuk. Demek ki, Başkan Bayram Akgül’ün de sözüne inanmamak gerekiyormuş.
Yani bir yandan Levent Eriş için “Yok öyle bir şey” diyeceksiniz, diğer yandan da Levent Eriş Adana’ya gelecek Adanaspor-Çaykur Rizespor maçını izleyecek. Levent Eriş heralde kendi kendine “Gidip şu Adanaspor-Çaykur Rizespor maçını izleyeyim” dememiştir..
Sonuç olarak Çaykur Rizespor galibiyeti ve yeni teknik direktör Levent Eriş Adanaspor’a hayırnlı olsun...


YORUMLAR

  • 0 Yorum