Bandırmaspor kolay lokma değil
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Bandırmaspor kolay lokma değil

10 Kasım 2014 - 16:47

Adana Demirspor Play-Of yarı final maçında bu akşam Bandırmaspor ile karşılaşacak. Öncelikli olarak şunu söylemekte fayda var. Hiç kimse Bandırmaspor’u hafife almamalı.
Sonuçta bir ilçe takımı, ancak Bandırmaspor 2008-2009 yılından bu yana istikrarlık çıkış sağlıyor. 2008-2009 yılında Amatör kümede mücadele eden Bandırmaspor aynı yıl 3. Lige, bir sonraki yıl ise 2. Lige yükselme başarısını göstermiş.
Bandırmaspor’u şöyle bir inceleyeyim dedim..
Yaş ortalamasına baktığımızda 30’larda görünüyor. Kaleci Ergin Altay 34 yaşında, Defans oyuncularının içerisinde en yalşı olarak görünen Vedat Çakmak 32 yaşında.. Orta Saha oyuncularına baktığımızda en genci 24, en yaşlısı 31 yaşında..
Orta saha kanat oyuncularının içerisinde ise Mustafa Şen 29, Aziz Kızılgün ise 19 yaşında.
Bandırmaspor’un 3 forvet oyuncusu bulunuyor. Ozan 23, Mehmet 25, Fatih ise 32 yaşında. Baktığımızda Bandırmaspor futbol takımının yaşlılardan oluştuğunu düşünebiliriz. Ancak, bu yaşlıların birde tecrübeleri var.
Bandırmaspor’un ligdeki durumlarına baktığımızda ise 34 maçta 20 galibiyet, 7 beraberlik ve 7 mağlubiyetle tanışırken, 59 gol atmış, kalesinde 28 gol görmüş ve ligi 66 puanla 2. sırada tamamlamış..
Adana Demirjspor’un Bandırmaspor ile yapacağı karşılaşmayı zor bir maç olarak görüyorum. Eğer Mavi-Lacivertliler yarı final maçında Bandırmaspor’u geçerse, finalde Sakaryaspor veya Bugsaş farketmez Bank Asya Birinci Ligi’ne yükseleceğini düşünüyorum.
Adana Demirspor finale kalırsa bu sefer tecrübesini konuşturacaktır. Yani Bu defa olacak gibi görünüyor..
Önemli olan Bandırmaspor maçını geçebilmek...
Gerisini teferruat olarak değerlendirebiliriz...


YORUMLAR

  • 0 Yorum