Bayanlardan Örnek davranış
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Bayanlardan Örnek davranış

10 Kasım 2014 - 16:47

Tüm bireylerin ve yönetimlerin, içinde yaşadıkları toplumun yaşam kalitesini iyileştirmek için, kendi çalışanları ve onların aileleri, yerel halk ve bütün toplumla birlikte sürdürülebilir bir dünya için ekonomik, çevresel, kültürel ve sosyal gelişmeye destek verme sorumluluğudur.
Yukarıda yazılanlar sosyal sorumluluğun tanımlamasıdır.
Adana Demirspor Taraftarlar Derneği Kadın Kolları sosyal sorumluluk tanımlamasına uyarak Orhangazi İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören öğrenciler ve ailelerine çeşitli yardımlarda bulundu.
Bu davranışa “Yarım elma, gönül alma” diyebilirsiniz. Adana Demirsporlu bayanlar kendilerince öğrencilere yardımda bulundular. Bu örnek bir davranış, alkışlanacak bir harekettir.
Adana Demirspor Taraftarlar Derneği Kadın Kolları Başkanı Fitnaz Sağbaş ve yönetim kurulu üyelerini bu ince davranışlarından dolayı kutluyorum.
Demirsporlu bayanlar, taraftarlığın sadece maçlara gitmek olmadığını sergilediler. Kimileri için bu yapılan yardım “Küçük” görünebilir. Kimileri için bu yardım ailesinin “Bir günlük mutfak masrafı” olarak nitelendirilebilir.
Ancak, önemli olan böyle bir projeyi gerçekleştirebilmektir.
Adana Demirsporlu bayanlar görünüşte “küçük”te olsa “Büyük” yardımda bulundular. Sosyal dayanışmanın halen var olduğunu gösterdiler. Günümüzde sosyal dayanışma neredeyse yok denecek kadar azaldı.
Kadın kolları başkanı Fitnaz Sağbaş ve dernek yöneticileri, Orhangazi İlköğretim Okulu’na imkanları ölçüsünde destek oldular.
İmkan ve “Güçleri” daha çok olanlara örnek oldular. Adana’nın zenginleri, ekonomik açıdan “Güçlü” olan sivil toplum kuruluşlarının da bu tür organizasyon içerisinde olmaları gerektiğini düşünüyorum. Eğer eğitim gören öğrencilere destek olunursa o çocuklar ülkemizi, kentimizi iyi yönetirler, kendilerine yapılan desteği her zaman hatırlar ve onlar da böyle projelerin içerisinde yeralırlar..
Sözü uzatmayalım...
Arif olan mesajı algılamıştır.. Mesajı algılamayana da söyleyecek sözümüz yok...


YORUMLAR

  • 0 Yorum