Bu projeye şapka çıkartılır!
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Bu projeye şapka çıkartılır!

10 Kasım 2014 - 16:47

TBMM’ye baktığımızda az sayıda kadın milletvekili görüyoruz. Adana’ya baktığımızda belediye meclislerinde de az sayıda bayan meclis üyesi görülüyor. Örneğin Adana’daki muhtarlara baktığımızda sanıyorum 6 ya da 7 tane bayan muhtar bulunuyor. Örnekleri sıralayacak olursak sütunlar yetmez.
Kadınlar her alanda söz sahibi olmalı. Bunun en güzel adımını Adana Demirsporlu bayanlar attı. Adana Demirsporlular Derneği, Kadın Kollarını kurdu. Başkanlığını Şenay Akdoğan’ın yürüttüğü Adana Demirsporlular Derneği Kadın Kollarında Fitnaz Sağbaş, Yıldız Sağdöken ve Zeynep Ünal yer alıyor. Demirsporlu bayanlar amaçlarının tribünlerde küfürleri yok etmek ve bayanların çoğalmasını sağlamak olduğunu belirtiyorlar. Şimdi böyle bir projeye şapka çıkartılır, destek verilir..
Madem ki, hepimiz tribündeki küfürlerden, şiddetten şikayetçiyiz, rahatsızız o zaman bu bayanları destekleyelim. Tribünde bayanlar çoğaldıkça futbolun seyri daha zevkli olur. Tribünde bayanlar yerini aldıkça küfürler azalır, şiddetin yerine sevgi hoşgörü olur.
Hani bir söz vardır…
“Yuvayı dişi kuş yapar…”
Eğer bu bayanların projesi tutarsa ki tutacağına inanıyorum o zaman tribündeki küfür ve şiddet bayanlar sayesinde ortadan kalkacaktır.
Haydi bayanlar. Her alanda, mecliste, muhtarlıkta, sporda, tribünde kısacası her alanda çoğalın. Çoğalın ki, küfür, şiddet yaşam alanımızdan çıksın.. sevgi, saygı ve güzellikler donatsın etrafımızı…

YORUMLAR

  • 0 Yorum