HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Cesur karar

10 Kasım 2014 - 16:47

Adana Vali yardımcısı Halil Aslan Başkanlığında dün toplanan İl Spor Güvenlik Kurulu yerinde bir karar alarak, Adanaspor-Altay maçına konuk ekibin taraftarının stada alınmaması kararını Verdi.
Şöyle bir geçmişe gidecek olursak örneğin 2009 yılının Ekim ayında 5 Ocak Stadı’nda Adanaspor-Altay maçı oynanmıştı ve bu karşılaşma da taraftarlar sahaya girmişti. Ardından da Adanaspor Kulübü cezalandırılmıştı.
İl Spor Güvenlik Kurulu Altay seyircisinin stada alınmaması kararını almasaydı pazar günü oynanacak olan maçta istenmeyen olaylar çıkması muhtemel görünüyor. Çünkü, iki takımda kümede kalma mücadelesi veriyor. Geçtiğimiz günlerde Bursaspor-Beşiktaş maçı öncesi sokaklarda istenmeyen olaylar yaşanmış ve Türkiye Futbol Federasyonu dün toplanarak kararını Verdi. Buna gore Burspor 3-0 hükmen yenik sayılırken, 5 maç tarafsız sahada seyircisiz oynama ve 3 deplasman maçına seyirci götürmeme cezasına çarptırıldı.
Olay çıkması muhtemel olan Adanaspor-Altay maçına İzmirli taraftarların alınmaması kararı bence doğru ve yerinde bir karardır. Eğer, İl Spor Güvenlik Kurulu böyle bir karar almasaydı çıkması muhtemel olaylay nedeniyle Adanaspor Kulübü de, Bursaspor’un durumuna düşerdi.
Adanaspor-Altay maçını hangi takım kazanırsa kazansın kaybeden takımın taraftarı kendisine hakim olamayacak ve mutlaka olay çıkaracaktır. Sonuçta bu maç kümede kalma mücadelesidir.
Her ilin Spor Güvenlik Kurulları önem arzeden maçlarla ilgili olarak bu tür cesur kararlar almalı.
Madem ki hiç kimsenin burnunun bile kanamasını istemiyoruz öyleyse böylesine radikal kararlar alınmalı. Bu cesur kararlarından dolayı başta Vali Yardımcısı Halil Aslan olmak üzere İl Spor Güvenlik Kurulu üyelerini kutluyorum.


YORUMLAR

  • 0 Yorum