Çok anlamlı galibiyet
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Çok anlamlı galibiyet

10 Kasım 2014 - 16:47


Çok anlamlı galibiyet

Galibiyete hasret kalan Adana Demirspor sonunda patladı ve lider Elazığspor’u 3-0 yendi. Mavi-Lacivertli ekip, Elazığspor’u yenmenin yanı sıra hem namağlup liderliğine son verdi, hem de bir maçta 3 gol yemeyen Elazığspor’u ezdi.
Bu maç Adana Demirspor çok önemliydi. Çünkü, teknik direktör Soner Tolungüç’e tepki giderek büyüyordu. Yani Soner hocanın gitmesini isteyenler çoğalmıştı.  Eğer Adana Demirspor bu maçı kaybetseydi büyük ihtimalle Soner Tolungüç gidecekti. Bir rivayete göre Soner hoca bavulunu hazırlamış ve gitmek üzereydi. Umarım Elazığspor galibiyeti bir istikrarın başlangıcı olur. Maça giderken bu karşılaşmanın beraberlikle biteceği kanaatindeydim. Çünkü Adana Demirspor’un karşısında hem lider, hem de 33 haftadır yenilmeyen bir takım bulunuyordu.
Mavi-Lacivertli takım beni yanılttı. Adana Demirspor futbol takımı, Elazığspor karşısında iyi futbol sergiledi ve haklı bir galibiyet elde etti. Tabi Adana Demirspor bu galibiyeti seyircisinin desteğiyle aldı. Maç hafta arası oynanmasına rağmen taraftarlar takımlarını yalnız bırakmayarak destekledi.
Ligde lider konumda olan Elazığspor 48 puanda kalırken, Adana Demirjspor puanını 31’e çıkardı ve ilk 5 takım arasına girme iddiasını sürdürdü.
Artık bu maç geride kaldı. Adana Demirspor, önümüzdeki hafta oynayacağı Tokatspor maçıyla istikrarı yakalar ve galibiyet serilerine başlar.
Sözü uzatmayalım...
Galibiyet Adana Demirspor’a hayırlı olsun..
Bu arada teknik direktör Soner Tolungüç’e de geçmiş olsun demek lazım..
Tabiri caizse Soner hoca ipten döndü...


YORUMLAR

  • 0 Yorum