Egoistlik farkı önledi!
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Egoistlik farkı önledi!

10 Kasım 2014 - 16:47

Sahaya çıkan her iki takımda 28’er puana sahip.. Adanaspor 12., Güngören Belediyespor ise 13. Sırada yeralıyor.
Bu maç her iki takım açısından da büyük önem taşıyor. Kümede kalma savaşı veren iki ekipten hangisi 3 puanı hanesine yazdırırsa rahat nefes alacak. Doğal olarak Adanaspor daha avantajlı. Çünkü, Turuncu-Beyazlı ekip kendi saha ve seyirci avantajını iyi kullanmak için elinden gelen çabayı sarfedecektir.
Adana 5 Ocak Stadı’nda 38 derece sıcaklık altında oynanmasından mıdır bilinmez iki takım da ilk yarıda vasat bir oyun sergiledi. Vasat oyuna rağmen Adanaspor bu yarıda net pozisyonu değerlendiremedi. Karşılaşmanın 13. Dakikasında Mbilla’nın kafa vuruşunda top yan direkten dönünce Bülent Bölükbaşı ayağına kadar gelen kısmeti değerlendiremeyip topu auta atması tribünlere saç baş yoldurdu. Ancak, vasat oyuna rağmen Adanaspor 26. Dakikada Mbilla’nın ayağından golü buldu ve soyunma odasına 1-0 galip durumda gitti.
İkinci yarının hemen başında 47. Dakikada Mbilla’nın kafa vuruşunda topun üst direkte patlaması siyahi oyuncu için şanssızlık sayılabilir.
Dünkü karşılaşma esnasında havanın sıcak olması futbolcuları olumsuz yönde etkilemiştir. Öyle ki, Adanaspor’da atak geliştirirken ayaklarına top gelen Bülent, Mbilla ve Sami’nin başlarını kaldırmayıp ilerdeki arkadaşlarını görmemesini beceri eksikliği olarak nitelendirebiliriz. Eğer bu futbolcular “Egoist” davranmasalar Adanaspor, Güngören Belediyespor’a fark atardı.
İkinci yarıda her iki takımda kazanma adına futbolun gereklerini yerine getirme gayreti içerisinde oldular. Karşılaşma Adanaspor’un 1-0 üstünlüğüyle sona ererken Turuncu-Beyazlı ekip kümede kalma adına büyük bir engeli geçmenin keyfini yaşadı.
Maç bitip büroya dönerken, Adanasporlu bir taraftarın arkadaşlarına söylediği söz dikkatimizi çekti.
“Güngören Belediyespor’u yenerek galip geldik. Niye sessiz duruyoruz, gülelim eğlenelim...”
Bu da gösteriyor ki, Adanaspor taraftarı Turuncu-Beyazlı takımın maç kazanamamasından dolayı gülmeyi, sevinmeyi unutmuş durumda.
Umarım bu galibiyet sevinmenin başlangıcı olur...


YORUMLAR

  • 0 Yorum