Haydi pamuk eller cebe!
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Haydi pamuk eller cebe!

10 Kasım 2014 - 16:47

Hemen hemen hergün  internette futbol liglerinde mücadele eden takımlarla ilgili haberleri takip ederim. İlginç haberler çıkar. Hatta ilginç olduğu kadar bir takım insanların örnek alabileceği haberler çıkar. Dün Fethiyespor’la ilgili bir haber gözüme ilişti.
Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeleri huzur haklarını Fethiyespor’a bağışlamışlar.  Üstelik bu maclis üyeleri bu uygulamayı bu yıl değil geçen yıl da yapmışlar. Yani her yıl Fethiyespor’a maddi destekte bulunmuşlar. Nedense Adana’da böyle bir uygulama göremiyoruz. Ne odaların meclis üyeleri, ne de belediyelerin meclis üyeleri böylesine bir destekte bulunmuyor.
Odalar Adana’nın takımlarına maddi yardımda bulunsunlar dediğimizde “Yasalar elvermiyor” diyorlar, ancak diğer illerin odaları böylesine maddi destekte bulunmuyorlar.
Anlayabilmiş değiliz. Sanırım meclis üyelerinin maddi destekte bulunmalarına bir engel yoktur.
Hadi maddi destekte bulunmuyorsunuz. Hiç olmazsa Adanaspor veya Adana Demirspor’dan kombine billet alarak destek olabilirler meclis üyeleri.
Üstelik Fethiye ilçe konumunda. Eğer Adana Demirspor desteği bulamazsa hep böyle ilçe takımlarıyla ligde mücadele etmeye devam eder.
Şimdi buradan bir öneride bulunmak istiyorum.
Belki bu önerim odaların meclis üyelerine örnek olur…
Adana Demirspor Kulübü’nün yönetim kurulu üyeleri Belediye meclis üyelerinden oluşuyor. Eğer Adana Demirspor yönetim kurulu tıpkı Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyelerinin huzur haklarını Fethiyespor’a bağışlamasının Adana’daki oda meclis üyelerine örnek olmasını istiyorsa bence kendileri öncülük etmeli.
Belediye Meclis üyelerinden oluşon Adana Demirspor Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri huzur haklarını Mavi-Lacivertli kulübe bağışlayarak bu işin öncülüğünü yapmış olurlar. İnanıyorum ki, meclis üyelerinden oluşan Adana Demirspor Kulübü yönetim kurulu böyle bir davranışta bulunursa, Adana’daki odaların meclis üyeleri kayıtsız kalmayacaktır.
Sözü uzatmayalım…
Sizlere bir öneride bulundum, uygulayıp uygulamamak sizlerin elindedir. Eğer uygularsanız mutlaka sonuç alınacağına inanıyorum.
Haydi pamuk eller dolu ceplere…


YORUMLAR

  • 0 Yorum