İyi, kötü, çirkin!...
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

İyi, kötü, çirkin!...

10 Kasım 2014 - 16:47

Yazının başlığını neden “İyi, Kötü, Çirkin”diye verdiğimi merak edenlere hemen açıklamasını yapalım...
Neden iyi?
Statlarda şiddeti önlemek için geçtiğimiz yıl yasa çıkmıştı..
Adana Valiliği’nin öncülüğünde Emniyet müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa hazırladığı broşür maça giren taraftarlara dağıtıldı. Broşürde taraftarların yapmaması gerekenler yazılmış. Şiddete başvuranların alacakları cezalar belirtilmiş. Bu taraftarları aydınlatma amacıyla hazırlanmış bir broşürdü.. Bu broşürü Gençlik Merkezi’ndeki gençler gönüllaü olarak dağıttı...
Emeği geçenleri kutluyorum...
Neden kötü?
Sezona Karşıyaka galibiyetiyle başlayıp, kendi sahasında taraftarına Rize maçında “Merhaba” diyen Adanaspor’un rakibine yenilmesi hiç de güzel değil. Turuncu-Beyazlılar ilk yarıda bir çok gollük pozisyon buldu, ancak sayıya çeviremedi. Gerçi, Çaykur Rizespor da gollük pozisyon bulmuştu. Ancak, ilk yarının sonuna doğru 43. Dakikada Çaykur Rizespor eline geçirdiği fırsatı Mehmet Al ile değerlendirdi ve soyunma odasına 1-0 üstün durumda gitti.
Neden çirkin?
Karşılaşmanın 59. Dakikasında oyuna giren Rahman Oğuz Kobya’nın 62. Dakikada rakibine arkadan sakatlamaya yönelik olarak sert girmesi “Çirkin” bir davranıştı. Rahman bu “Çirkin” davranışının karşılığını kırmızı kartla gördü.
Adanaspor, taraftarının önünde kötü bir sınav verdi. Çaykur Rizespor, Adanaspor için yenilmeyecek bir takım değildi. Ancak, fırsatları değerlendiren taraf Çaykur Rizespor oldu.
Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar, takımı 1-0 öne geçince ve Rahman’ın kırmızı kartla oyun dışı kalması sonrasında oyuna hep defans oyuncusu aldı.
Sözü uzatmayalım..
Adanaspor, kazanabileceği maçı kaybetti.. Umarım önlemini çabuk alırlar...


YORUMLAR

  • 0 Yorum