Kaplan gücü kadar
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Kaplan gücü kadar

10 Kasım 2014 - 16:47

Karşılaşmada Mbilla 15’te perdeyi açarken, 24. Dakikada Emre Toraman skorda eşitliği sağladı. İkinci yarıda 50. Dakikada yine sahneye çıkan Mbilla takımını 2-1 öne geçiren golü kaydetti.
Ancak, maçta dakikalar 89’u gösterirken keyfimiz kaçtı..
Bu dakikaya kadar Adanaspor’un 2-1 üstünlüğü vardı..
Ancak, karşılaşmanın 89. dakikasında Veli’nin kafa golü Adanaspor’u 3 puandan etti..
Diyeceksiniz ki Adanaspor kazanabilecek bir futbol sergiledi mi?..
Cevap olarak hayır diyebiliriz.
Adanaspor’un gücünden dolayı hayır diyebiliriz. Elbette hiç bir takım kaybetmek istemez. Ancak, Adanaspor’un gücü ortada.
Turuncu-Beyazlılar rakip kalede gol arama adına elinden gelen gayreti gösterdi. Top kaleye girmezse girmiyor.. Hele de gücün yetmiyorsa yapabilecek bir şey yok.
Kayseri Erciyes maçında elde ettiği 1 puanla Adanaspor ligdeki puanını 27’ye çıkarırken 12. Sırada yeraldı.
Yukarıda da belirttiğimiz gibi 89. Dakikaya kadar her şey güzel gidiyordu. Ancak Tolgahan’ın yapabileceği bir şey olmayınca iki takım da sahadan 2-2’lik skorla ayrıldı.
Adanaspor halen tehlike bölgesinde bulunuyor. Turuncu-Beyazlılar haftaya Orduspor ile karşılaşacak. Orduspor hem zirve, hem de Play-Off mücadelesi veriyor. Bir tarafta Orduspor, diğer yanda kümede kalma mücadelesi veren Adanaspor. Bu maçın sonucu ne olur diye soran olursa bir cevabımız olmaz.
Normal şartlarda Orduspor kazanır diye görülebilir. Ancak, Turuncu-Beyazlılar sürpriz de yapabilir. Eğer Adanaspor sürpriz yapar da Ordu deplasmanından Adana’ya puan veya puanlarla dönerse Turuncu-Beyazlılar için büyük kazanç olur. Bu aşamada deplasmanda alınacak 1 puanın bile değeri büyük olacaktır.
Sonuç olarak Adanaspor 5 Ocak Stadı’nın çimlerinde 2 puan bıraktı. Buna da şükür demeliyiz. Gücü belli olan Turuncu-Beyazlılar sahadan mağlubiyetle de ayrılabilirdi..


YORUMLAR

  • 0 Yorum