Korktuğumuz başımıza geldi!
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Korktuğumuz başımıza geldi!

10 Kasım 2014 - 16:47

Yazdığım son yazımda Bandırmaspor’un kolay lokma olmadığını belirtmiştim. Peki bu kanıya nasıl varmıştım?..
Bandormaspor’un seceresini çıkarmıştım. Bandormaspor 2008-2009 yılında amatör kümeden direk 3. Lige yükselmiş bir yıl sonra da 2. Lige adıkm atmıştı. Yanin istikrarlı bir görüntü çizmişti.
Bandırmaspor futbol takımına baktığımızda futbolcuların yaş ortalamasının 30’larda olduğu yani tecrübeli bir ekip olduğu kanaatine varmıştım. Ve demiştim ki, Adana Demirspor yarı final maçında Bandırmaspor’u geçerse final maçını da kazanır Bank Asya Birinci Ligi’ne çıkar düşüncesindeydim.
Ancak, ne yazık ki Adana Demirspor Bandırmaspor’u geçemedi. Üstelik 1-0 üstünlüğü koruyamadı, golü attıktan 3 dakika sonra kalesinde gol gördü ve skor eşitlendi.
Adana Demirspor Bandırmaspor maçında çok sert bir oyun sergiledi. Yani Mavi-Lacivertli futbolcular devamlı faul yaptı, yetmedi bireysel hatalar yenilgiyi getirdi.
Daha önce de belirttiğim gibi Adana Demirspor Play-Off maçlarına katılan takımlar arasında en az puanı toplayan ekip.
Alıştık artık Adana Demirspor’un Play-Off maçlarında elenmesine.. Yani tabiri caizse Adana Demirspor’un Play-Off maçlarında elenmesi neredeyse “Bağışıklık” yarattı..
Adana Demirspor Kulübü Başkanı Mustafa Tuncel, başkanlığı seçildiğinde öncelikli hedeflerinin Mavi-Lacivertli kulübün borçlarını sıfırlamak daha sonra da şampiyonluk kovalamak olduğunu vurgulamıştı.
Anlayamadığım bir konu, hedefi şampiyonluk olmayan bir takım neden bir sezonda 50’nin üzerinde futbolcu transfer eder?..
Bence Adana Demirspor yönetimi yeni sezonda bu kadar çok futbolcu transfer etmemeli, nokta isimleri takıma kazandırmalı.
Mavi-Lacivertli kulübün yöneticilerin artık geçmişi bırakıp, gelecek sezonun hazırlıklarına şimdiden başlamalı.
Adana Demirspor Kulübü Başkanı Mustafa Tuncel, teknik direktör Ali Güneş ile gelecek yıl da çalışacaklarını açıklamıştı.
Tuncel, bu açıklamayı Play-Off maçları öncesinde söylemişti. Başkan Mustafa Tuncel, Demirspor’un bir sezonunu değerlendirme adına bir toplantı yapmalı. Tuncel gerekirse özeleştiride de bulunmalı. Ali Güneş ile devam edip etmeyeceklerini de açık ve net şekilde söylemeli.
Eğer Mustafa Tuncel, teknik direktör Ali Güneş konusuna açıklık getirmezse gazetelerde her gün “Duyumlar”dan oluşan haberler çıkar.
Yani Ali Güneş yeni sezonda var mı, yok mu?..
Önce bu konu netleşmeli...
Eğer Ali Güneş takımın başında kalacaksa, hemen transfer görüşmelerine başlanmalı ve şampiyonluğu kovalayacak bir ekip kurulmalı...


YORUMLAR

  • 0 Yorum