Mazeret yok hedef şampiyonluk
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Mazeret yok hedef şampiyonluk

10 Kasım 2014 - 16:47

Bu sütunlarda 31 mayıs tarihinde “Mustafa Tuncel’e hayırlı olsun” başlıklı köşe yazmıştım. Tuncel, kulüp için projelereni anlatmak üzere Adana Demirspor delegeleri ile toplantı yapmıştı. O toplantıda çıkan sonuç Mustafa Tuncel’in devam edeceği yönündeydi.
Ve dün kongre gerçekleştirildi Mustafa Tuncel güven tazeledi. Sadece yönetim bazında değişiklikler yaşandı. Adana Demirspor Kulübü Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Meclis üyelerinden oluştu.
Mustafa Tuncel’in dünkü konuşmasındaki en önemli etken özeleştiride bulunmasıydı. Tuncel bu sezon 2 hata yaptığını ifade etmişti. Birincisi hoca seçimi, ikincisi başarısız olmasına rağmen hocaya sahip çıkmasıydı. Tuncel, ayrıca yönetimj kurulu üyeleri ile istişarede bulunmamıştı ve bunu da bir hata olarak sayıyordu. Tuncel bunları bir hata olarak gördü ve özeleştiride bulundu. Bence bu iki hatanın yanına bir tane daha eklenmeli. 2. Futbol Liginde mücadele eden ve şampiyonlukj iddiası içerisine girmeyen bir takım bir sezonda 50’nin üzerinde futbolcu transfer etmemeliydi.
Tuncel, yeni sezonda hedeflerinin mutlaka şampiyonluk olduğunu ifade ederken destek de istedi. Aslında hedefini şampiyonluk olarak belirleyen bir kulübün başkanının destek istemesi kadar doğal bir şey yok. Tuncel, destek isterken, özellikle spor medyasının sabırlı olmasını ve ağır eleştirilerde bulunmamasını istedi.
Eğer spor medyası bir yanlışlık görüyorsa eleştiri görevini yerine getirmeli, yöneticiler de bu eleştiriler karşısında gereğini yapmalı.
Kongre salonuna baktığımızda Adana Demirsporluların kenetlendiğini gördük. Çünkü, Adana Demirsporlular Başkan Mustafa Tuncel ve yönetimine büyük bir teveccüh gösterdi.
Noktalayacak olursak...
Başkan Mustafa Tuncel’in de dediği gibi Adana Demirspor bu sezon şampiyon olmalı. Mazeret ve başka alternatif yok...


YORUMLAR

  • 0 Yorum