Mehmet Salih Kesmez!
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Mehmet Salih Kesmez!

10 Kasım 2014 - 16:47

Bilindiği üzere Adana Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez 3’lü kararname ile görevden alınarak merkeze çekildi. Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez’in Adana’ya gelişinden itibaren yapmış olduğu başarılı icraatlarını önceki gün gazetemizin manşetinde vermiştik. Hatta meslektaşlarım Salim Büyükkaya ve Murat Berhun’un Kanal A TV’deki “Manşet”programında da bu konuyu konuşmuştuk..
Özcan Aladağ da dünkü köşesinde Kesmez müdürün görevden alınmasıyla ilgili konuya değinmiş. Bende Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmez’in spora olan ilgisinden bahsedeceğim..
Kesmez müdürün, aslında sporcu kimliği de var.. Geçmiş yıllarda judo sporuyla ilgilenmiş, siyah kuşak 1 dan seviyesine kadar gelmiştir.
Mehmet Salih Kesmez’in en çok önem verdiği konunun başında polise taş atan çocukları yararlı bireyler haline getirmek geliyor.
Sanırım 1 yıl önceydi Kesmez müdürle Özdenspor Kulübü’nde Judo İl Temsilcisi Celal Cezahir Çiçek ve bir kaç sporcu ile oturup sohbet ettik. Buradaki sohbetin ana konusu polise taş atan çocukların spora kanalize edilerek topluma faydalı hale getirilmesiydi. Bazı projelerden bahsettik. Örneğin Polis Okulu Spor Salonunda bu çocukların judo ve diğer bıranşlarda spora kazandırılabileceğinden bahsettik. Kesmez Müdür olumlu yaklaştı ve projeyi beğendi.
Mehmet Salih Kesmez bununla da sınırlı kalmadı, Adanaspor Kulübü Yönetim Kurulu üyeliğini de sürdürdü. Adanaspor’un başarısı için elinden gelen gayreti gösterdi Kesmez müdür..
Son Adanaspor-Altay maçındaki güvenlik güçlerinin olağanüstü güvenlik önlemi alıp herhangi bir olaya mahal vermemeleri de Mehmet Salih Kesmez’in ne kadar başarılı olduğunun göstergesi değil midir?..
Mehmet Salih Kesmez, özellikle Adanaspor ve Adana Demirspor’un 5 Ocak Stadı’nda oynadığı maçlarda güvenlik önlemlerini yakından takip ederdi. Yani protokol tribününe oturup “Emirler” yağdırmazdı.
Neyse sözü uzatmayalım..
Mehmet Salih Kesmez Adana’da iz bırakacak işler yaptı.. Umarım Kesmez müdür iyi yerlerde iyi işler yapma imkanına kavuşur...
Uğurlar olsan Kesmez müdürüm...


YORUMLAR

  • 0 Yorum