Orhan Demirdal’ı saygıyla anıyoruz
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Orhan Demirdal’ı saygıyla anıyoruz

10 Kasım 2014 - 16:47

Uzun yıllar sonra tatil yapmanın keyfi sona erdi işbaşı yaptık. Sporseverlerle tekrar birlikte olmanın gururunu yaşıyorum. Bugün ebediyete intikal etmiş olan güzel bir insandan bahsedeceğim.
Orhan Demirdal...
Kendisini Adana Demirspor’a adamış bir insan.. 10 yıl önce aramızdan ayrıldı.. Amansız bir hastalık Orhan Demirdal’ı aramızdan aldı.. Adana Demirspor Orhan Demirdal’sız kalmıştı. 10 yıl önceki Temmuz sıcağını iyi hatırlıyorum. Orhan Demirdal’ı uğurlamaya gelen sevenleri sıcak havaya aldırış etmeden O’na son görevlerini yerine getirmişlerdi. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim o yıl İtalya’dan gelmişti cenazeye katılmaya. Aile dostu olan Fatih Terim, Orhan Demirdal’ın cenaze töreninde gözyaşlarına engel olamamıştı.
Fatih Terim daha sonraki yıllarda da gelmişti Orhan Demirdal’ı anmaya..
Adana Demirspor aşığı demiştik Orhan Demirdal için. Adana Demirspor Orhan Demirdal için bir evlat gibiydi..
Orhan Demirdal yaşamındaki son nefesine kadar Adana Demirspor’la ilgilenmişti. Demirspor kaybedince üzülürdü, kazanınca sevinirdi..
Her yıl Temmuz 23’te Orhan Demirdal mezarı başında anılır. Dualar Orhan Demirdal’ın ruhu için okunur. Orhan Demirdal’ın ağabeyleri Turan ve İlhan Demirdal için kardeşlerinin acısı yüreklerinde yaşar.. Kardeş acısı kolay kolay dinmez. Aradan yıllar geçse bile acı tazedir..
Bugün Asri Mezarlık’ta Orhan Demirdal’ı anacağız. Sevenleri Orhan Demirdal’ın kabri başındaki yerini alarak dua edecek. Turan ve İlhan Demirdal’ı yine hüzün kaplayacak..
Orhan Demirdal’sız Adana Demirspor’da ne değişti diye soran olursa hiçbirşey değişmedi..
Adana Demirspor Orhan Demirdal’dan sonra daha da kötü günler yaşadı. Demirspor şimdi yavaş yavaş toparlanıyor...

Sözü uzatmayalım...
Seni unutmadık Orhan ağabey...
Seni bir kez daha saygıyla anıyoruz..
Ruhun şad olsun...


YORUMLAR

  • 0 Yorum