Şaban Baş: Sözler tutulmadı
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Şaban Baş: Sözler tutulmadı

10 Kasım 2014 - 16:47

Dün bu köşeden Ak Parti Adana Milletvekili aday adayı Şaban Baş’la ilgili yazı yazmıştım. Daha doğrusu eleştiride bulunmuştum. Şaban Baş Adana Demirspor’a başkan (zoraki) seçildiğinde kulübe hiçbir işadamının yardımcı olmadığını belirtmiştim.
Dün Şaban bey ile telefonda kısa bir görüşmemiz oldu. Şaban Bey’e bu köşeden eleştiride bulunduk. Sorumlu ve ilkeli gazetecilik gereği Şaban Baş’ın açıklamalarına burada değinmek istiyorum. Şaban Baş, yazdıklarımın doğru olduğunu yani eleştirimde haklı olduğumu ifade etti.
Adana Demirspor’da kısa dönem başkanlık yapmasına rağmen kulübe katkı sağlama adına elinden gelen çabayı sarfettiğini söyledi. Şaban Baş o dönemde Adana Demirspor’a kendi cebinden 300 milyar lira harcamış. Ancak, o dönemde Adana Demirspor’a istemeye istemeye başkan seçildiğini, Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sözlerin tutulmadığını vurguladı.
Şaban Baş, TBMM’ye girmesi halinde Adanaspor ve Adana Demirspor’a destek olma adına elinden gelen gayreti göstereceğini yineledi.
Adana sporuna katkı sunacak herkese saygı duyarız. Şaban Bey TBMM’ye girerse umarım her iki takımı, dolayısıyla amatör spora yardımcı olur.
Şaban Baş, Adana’nın bakanı olması halinde kentimizin hareketlilik kazanacağını, yatırımların başlatılacağını söylerken, kendisine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yakın iki ismin Adana Milletvekili olduğunu hatırlattım. Şaban Baş, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Ömer Çelik’in kendini aştığını ve Türkiye’ye malolduğu cevabını verdi. Baş, Gaziantep’in her dönem bakanı olduğunu ve ekonomisinin canlı tutulduğunu söylüyor.
O zaman insan kendi kendine şöyle diyebilir.
9 yıldır iktidarda olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Adana’ya kırgın mı veya Adana’yı TBMM’de temsil eden milletvekillerinde bakanlık yapabilecek kapasite eksikliği mi var?
Şaban Baş’a söyledim, yine ifade ediyorum.
Eğer Başbakan Erdoğan’a yakın iki isim Dengir Mir Mehmet Fırat ve Ömer Çelik isterlerse Adana sporuna yardımcı olurlar. En azından Adana’nın profesyonel liglerinde mücadele eden Adanaspor ve Adana Demirspor’un haklarını arar ve korurlar.
Şaban Baş, yasal olarak odaların spor kulüplerine maddi destekte bulunma imkanlarının olmadığını söylüyor. Kendisine diğer illerdeki odaların kulüplere nasıl yardım yapabildiğini soruyorum, şirketlerin dolaylı olarak destekte bulunduğunu söylüyor.

Kayseri Ticaret Odası’nın 17 Ağustos 2010 tarihli açıklamasını aynen yayınlıyorum.
Kayseri Ticaret Odası Başkanı Hasan Ali Kilci Turkcell’in çekilmesiyle formadaki göğüs reklamı yeri boş kalmasının üzüntü verici olduğunu belirterek, bu
konuyu sonuca ulaştıracaklarını umduklarını söyledi. Kilci, “Geçmişte İstikbal başta olmak üzere Kayseri’de üretim tesisi ve fabrikası bulunan şirketlerin
reklamları formanın üzerinde yer aldı. Şu anda gerektiği şekliyle zaten Ticaret ve Sanayi Odaları olarak Kayserispor’a maddi, manevi destek veriyoruz. Kayseri olarak en azından forma reklamıyla ilgili problemi en kısa sürede çözeceğimizi düşünüyoruz” diye konuştu.
Yani Kilci. Açık ve net şekilde diyor ki, “Ticaret ve Sanayi Odaları olarak  maddi ve manevi destekte bulunuyoruz…”
Sözü uzatmayalım…
Umarım Adana takımları Kayseri, Antalya, Karabük takımları gibi olur Süper Ligde mücadele ederler.


YORUMLAR

  • 0 Yorum