Şaban Baş’tan inciler!..
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Şaban Baş’tan inciler!..

10 Kasım 2014 - 16:47

Adana Demirspor Kulübü’nün ve Adana Ticaret Odası eski Başkanı Ak Parti Adana Milletvekili aday adayı Şaban Baş, TBMM’ye girmesi durumunda Adana’da sporun destekçisi olacağını açıklamış!..
Lafı evirip çevirmeden direk olarak cevabımızı verelim…
Şaban Baş, TBMM’ye girse de giremese de Adana’da sporun destekçisi olamayacaktır.
Şaban Baş, Adanaspor ve Adana Demirspor’un Süper Lig’e yükselmesi için üzerine düşen görevi yerine getireceğini söylemeyi de ihmal etmedi!..
Şaban Baş’ın Adana sporuna özellikle Adanaspor ile Adana Demirspor’a destek olamayacağının gerekçelerini sıralayalım…
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen Adana’dan iki milletvekili var.
Dengir Mir Mehmet Fırat ve Ömer Çelik..
Dünya alem biliyor ki, bu iki isim Başbakan’a yakın isimler.
Peki bu iki isim Adana milletvekili olduğu sure içerisinde Adanaspor ve Adana Demirspor için ne yaptı? Süper Lig’e çıkmaları için omuz Verdi mi?..
Yani Şaban Baş’a diyeceğim şudur..
Dengir Mir Mehmet Fırat ile Ömer Çelik, Adana takımlarını Süper Lig’e taşıma adına hiçbir şey yapmadı, Şaban Baş  seçilse bile hiçbir şey yapamaz..+

Adana Demirspor’un 2004 yılında genel kurulu vardı. O dönemde kulübe başkan aranıyordu.. Başkanlık için adı geçen Şaban Baş, 26 Aralık 2004 tarihinde Şaban Baş Adanalılar’ın desteği olmazsa kulüp başkanlığını kabul etmeyeceğini açıklamıştı.
Baş, o günlerde, ATO olarak bugünlerde öncelikli meselelerinin 'Teşvik Yasası'nın genişletilmesine engel olmak ve Adanalı iş adamı ve sanayicilerin haklarını korumak olduğunu  ifade etmişti.
       Başkan Baş, "Teşvik Yasası" konusunda Adana aleyhine bir karar çıkması halinde hiçbir iş adamından Adana Demirspor ya da Adanaspor için para istenemeyeceğini belirterek, "Adanalı sanayici, iş adamı zaten sıkıntı içinde. Teşvik Yasası'ndan zarar görürsek işler çıkmaza girer. Önce bu meseleyi halletmemiz gerek. Sonra Adana Demirspor ve Adanaspor'a yardıma çalışacağız” diye konuşmuştu.
Yani Şaban Baş “Önce can, sonra canan” atasözünden yola çıkarak Adanaspor ile Adana Demirspor’u ikinci plana itmişti.
Şaban Baş, Adana’da spora katkı sağlayacak iş dünyasını çok yakından tanıdığını da ifade ederek. Milletvekili seçilmesi halinde bu organizasyonu sağlamada gerekeni yapacağını söylüyor.
Peki soruyoruz Şaban Baş’a…
Siz ATO Başkanı olduğunuz dönemde Adana sporu için hangi organizasyona imza attınız?..
Siz Adana Demirspor Kulübü Başkanı olduğunuz dönemde çok yakından tanıdığınızı idda ettiğiniz iş dünyası spora katkı sağlayabildi mi?..
Hatırladığım kadarıyla katkı sağlamadı?.
Eğer iş dünyası spora katkı sağlasaydı Adanaspor ve Adana Demirspor şu anda Süper Lig’de mücadele ederdi.
Son sözümüze gelince…
Adana sporunu basamak yapıp kendinize oy toplamaya çalışmayın.
Adanalı akıllıdır, hiçbir siyasetçinin spor için vereceği söze inanmaz. Adanalı bu kentte yıllarca oda başkanlığı, kısa dönem de olsa kulüp başkanlığı yapmış bir insanın sözüne ne kadar inanır bekleyip göreceğiz…


YORUMLAR

  • 0 Yorum