Şiddet yanlıları ayağınızı denk alın!
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Şiddet yanlıları ayağınızı denk alın!

10 Kasım 2014 - 16:47

Adana’nın Profesyonel Liglerde mücadele eden iki temsilcisi Adanaspor ve Adana Demirispor’un maçları bugün başlıyor. Her iki takım da deplasmanda mücadele edecek.
Bankasya Birinci Ligi’nde Süper Lig’e çıkma mücadelesi verecek olan Adanaspor, İzmir deplasmanında Karşıyaka ile karşı karşıya gelecek. Temennimiz Adanaspor’un deplasmandan puan veya puanlarla dönmesidir.
Diğer temsilcimiz Adana Demirspor ise, Mardinspor maçı ile sezona başlangıç yapacak. Mavi-Lacivertli ekip bu maç için Cuma günü Mardin’e gitti. Yani maçtan iki gün önce.. Bu sezon çalkantılı dönemler geçiren Adana Demirspor’un hedefi şampiyon olup Bankasya Birinci Ligi’ne yükselmek.
Umarım bu sezon şiddetten uzak dostluk çerçevesinde gelişen maçlar izleriz. Şiddet deyince hemen aktarmak istiyorum. Hafta arasında Adana Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısı yapıldı. Adana Vali Yardımcısı Halis Arslan Başkanlığı’nda yapılan toplantıya İl Spor Güvenlik Kurulu üyelerinin yanı sıra Adanaspor ve Adana Demirsporlu bir grup taraftar da katıldı. Taraftarlara, geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren “Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun” anlatıldı.
Yani taraftarlara siz şu eylemde bulunursanız, bunun karşılığı olan ceza budur. Adana Emniyet Müdürlüğü bu seminerle de sınırlı kalmayacak ve bir broşür hazırlayarak stat kapılarında maça girenlere dağıtacak. Broşür işini defalarca yazmıştım. Kulüpler bu önerimi dikkate almadı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü broşür hazırlığı içerisinde olduklarını açıklamıştı. Ancak, Adana Emniyet Müdürlüğü daha hızlı davrandı ve broşürü hazırlattı. Aslında broşürü kimin hazırladığı çok da önemli değil. Önemli olan maça girecek insanları bilgilendirmektir.
Sözü uzatmayalım ve daha net bir şekilde belirtmek gerekirse, kim suç işlerse cezasını çekecek. O nedenle şiddet yanlısı kişileri uyarmakta fayda var. Ayağınızı denk alın. Suç işlerseniz, eskiden olduğu gibi sizleri kulüp başkanları ve kulüp yöneticileri bile kurtaramaz...


YORUMLAR

  • 0 Yorum